Путін
Збірна Росії їде на Олімпіаду в Ріо

Владімір Путін, певно, справді здатний налякати. Це єдиний спосіб пояснити рішення, ухвалене в неділю МОК. Про це пише The Wall Street Journal.

Міжнародний олімпійський комітет ухвалив рішення не відстороняти всю російську збірну від літніх Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро, які пройдуть у серпні. Рішення МОК було ухвалено попри дані доповіді WADA, в якій викривалась масштабна державна програма щодо застосування допінгу на Олімпіаді в Сочі, підкреслює видання.

Але якщо МОК не сприймає серйозно власні антидопінгові правила, чому інші повинні це робити? «Потрібно тягнути жереб, щоби визначити, яка з міжнародних спортивних організацій заслуговує більшого презирства всього світу – FIFA чи МОК», – обурюються автори статті.

«Чого дивуватися? Організація зі штаб-квартирою в Лозанні залишається полонянкою політичних і економічних вимог. Виключити Росію – значить налаштувати проти себе одну з головних спортивних держав та її прихильників в міжнародних спортивних федераціях. Крім того, це б обов’язково ще більш поглибило прірву, яка намічається у відносинах Москви і Заходу», – висловлює свою думку оглядач швейцарського видання Le Temps.

Він вважає, що без протистояння американських і російських спортсменів Ігри втратили би частину інтересу.

«Залишається спорт і шахраї від спорту. В цьому розумінні МОК, ясна річ, виправдано виводить на перший план поняття «права на індивідуальну справедливість» в інтересах спортсменів», однак «дії МОК матимуть сенс лише в тому разі, якщо буде продемонстровано реальне бажання атакувати світовій допінг».

У свою чергу, кореспондент Die Presse висловлює свої припущення, чому збірна Росії таки поїде на Олімпіаду в Ріо.

«Можливо, на остаточне рішення в останню хвилину вплинув лист Міхаїла Горбачова», – зауважує автор, проте було цілком очікувано, що виконком МОК перекладе відповідальність на свої 28 філій, «щоб уникнути загрози потрапити під удар судових позовів і в результаті втратити щедрих інвесторів».

МОК силувався підкреслити різницю між колективним покаранням і дотриманням індивідуальних прав спортсмена. Але марно намагатися дотриматися якогось «балансу», виправдовуючи рішення МОК на тлі сенсаційних викриттів доповіді голови виконкому WADA Макларена про керовану державою допінгову програму в Росії.

Владімір Путін демонстративно оголосив про створення нової незалежної комісії щодо боротьби з допінгом, запропонувавши очолити її почесному члену МОК Віталію Смирнову. Йому 81 рік, і «Смирнов – в минулому співробітник КДБ, а саме ті спецслужби координували допінгові маніпуляції на Олімпіаді в Сочі в 2014 році», – йдеться в статті.

«І поки спортивний світ дивується, в Росії радіють. Доповіді Макларена все одно в Москві не повірили, невтомно стверджуючи, що жодної керованої державою допінговою програми ніколи не існувало», – резюмує автор.

Як відомо, Міжнародний олімпійський комітет не став відстороняти збірну Росії від участі в Олімпійських іграх-2016. Таке рішення ухвалили під час засідання Виконкому МОК, що відбулось 24 липня.

При цьому МОК віддав право допуску чи не допуску російських спортсменів до участі в Олімпіаді міжнародним спортивним федераціям. Вони будуть зобов’язані провести індивідуальний аналіз допінгового резюме кожного спортсмена, беручи до уваги лише надійні й адекватні міжнародні тестування, а також вивчити інформацію з доповіді WADA, щоби виявити причетних осіб. Будь-яка причетна особа (спортсмен, тренер або функціонер) не буде акредитована на Ігри.

Крім того, МОК заявив, що до участі в Олімпіаді не буде допущений будь-який російський спортсмен, який вже був викритий у використанні допінгу, навіть якщо покарання вже було погашено. А всі допущені до Ігор російських спортсменів буде піддано ретельній додатковій перевірці.

Як повідомляв Інформаційний акцент, незалежна комісія WADA представила доповідь про підсумки розслідування звинувачень у допінгових махінаціях на Олімпійських іграх 2014 року в Сочі. Російську сторону запідозрили в підміні допінг-проб спортсменів. Причому стало відомо, що російські чиновники робили це з відома міністра спорту.

За підсумками доповіді в WADA закликали усунути всіх росіян від участі в Іграх в Ріо-де-Жанейро, які пройдуть з 5 по 21 серпня.

За матеріалами InoPressa

БЕЗ КОМЕНТАРІВ