На думку експертів, саме Байден у США приділяє чи не найбільшу увагу Україні
На думку експертів, саме Байден у США приділяє чи не найбільшу увагу Україні

Експерти Foreign Policy проаналізували, як вплине на Україну зміна Джо Байдена на посаді віце-президента США – передає Голос Америки.

Автор зазначили, що в американському уряді ніхто не володів більшим впливом на Україну, ніж віце-президент Джозеф Байден. Саме він закликав до підтримки офіційного Києва перед лицем російської військової інтервенції та виплекав особисті зв’язки з українськими лідерами. Щоправда, також він інколи застосовував і жорсткий підхід до України через проблеми з корупцією в державі.

Крім того, йдеться про те, що перехід влади у США відбувається у вирішальні моменти війни в Україні, в період, коли суперництво між Америкою і Росією стає дедалі напруженішим, а в Європі зростає втома від масштабної корупції в Україні.

На тлі цього конфлікту українська влада тривалий час покладалася саме на спілкування з віце-президентом США, тому заміна Байдена на цій посаді залишить велику діру в американській політиці щодо України.

Експерти спрогнозували, що в разі перемоги демократки Ґілларі Клінтон нагляд за українсько-американськими зв’язками може перейти назад до Державного департаменту. До того ж, цілком можливо, що саме Байден працюватиме в адміністрації президента Клінтон на посаді Державного секретаря.

Такий розвиток подій буде сприятливим для України. Це відзначила екс-міністр фінансів України Наталія Яресько. За її словами, «роль Джо була унікальною та цінною і його замінити буде важко».

Фахівці відзначають, що саме Байден стежив, аби Україна не порушувала Мінських домовленостей і боролася з корупцією у себе вдома.

А ось інший кандидат у президенти США Дональд Трамп висловив мало симпатії до проблем України, і його погляди щодо певних подій перегукуються з версією Росії. Звісно, він навряд чи прислухатиметься до Байдена. Відповідно, у разі його перемоги американсько-українські відносини можуть значно погіршитися.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ