Аналітики зауважили, що в разі перемоги Клінтон вона матиме кілька варіантів відповіді на дії Росії
Аналітики зауважили, що в разі перемоги Клінтон вона матиме кілька варіантів відповіді на дії Росії

Аналітики видання The Guardian зауважили, що перед світом на тлі останніх подій постало важливе питання – що робити з Росією? Про це інформує Голос Америки.

Автори статті нагадують, що напередодні міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров заявив: «Вашингтон не може використовувати мову сили, санкцій і ультиматумів з Росією, продовжуючи вибірково співпрацювати з нашою країною тільки тоді, коли це вигідно США».

Крім того, Президент РФ Владімір Путін нещодавно чітко зазначив, що Росії не будуть вказувати, що робити, і що вона є глобальною силою, з якою не можна не рахуватися. Коментуючи заяву уряду США про готовність відповісти на кібератаки російських хакерів він спростував інформацію про те, що таким чином він намагався допомогти республіканському кандидатові в президенти Дональду Трампу.

На цьому тлі аналітики наголошують, що перед західними країнами постала проблема досягнення компромісу – що робити з Росією? Думки європейських лідерів серйозно розділилися, оскільки багато країн залежать від поставок російських енергоносіїв.

Автор зауважив, що в разі перемоги Ґілларі Клінтон на президентських виборах у США вона матиме кілька варіантів відповіді Росії:

1) визнати, що позиція Путіна є справедливою, коли він стверджує, що США, ЄС і НАТО проігнорували інтереси Росії в пострадянську епоху, прийняти, що Крим втрачений, і що в Сирії Асад наразі залишиться при владі, та зосередити увагу в майбутньому на прагматичних, одноразових угодах, де збігаються інтереси;

2) стримувати Росію всюди, де це можливо, підтримувати або посилювати санкції і чекати відходу Путіна, після чого низка економістів прогнозують неминучий крах Росії;

3) рухатися вперед і цілеспрямовано протистояти Росії не тільки в Сирії, але і в ряді інших територій, з можливим застосуванням військової сили.

На думку автора статті, саме третій варіант є найбільшим імовірним із огляду на нинішню позиції Клінтон щодо зовнішньої політики Сполучених Штатів Америки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ