Україна розколота нині як ніколи

За два з половиною роки після подій на Майдані Україну охопило розчарування. Порядок денний в країні визначають переважно жадібні олігархи та корумповані політики. Поверненню до нормального життя перешкоджає і війна, яку підігріває Росія. Про це пише німецьке видання Süddeutsche Zeitung.

Результати опитувань в Україні, як правило, не варті навіть паперу, на якому надруковані.

«Занадто ненадійні цифри, занадто мінливий склад політичних сил – аж такою мірою, що не завжди зрозуміло, до якого табору зараховувати тих чи тих іменитих політиків», – продовжує автор статті.

У внутрішньополітичному житті при цьому чітко простежуються дві тенденції. По-перше, Петро Порошенко втрачає підтримку українців. По-друге, зростає популярність «ікони» Помаранчевої революції Юлії Тимошенко, як завжди схильної до популізму.

«Якби вибори в Україні відбулися б завтра, прихильники реформ і праві радикали показали б однаково низькі результати. А ось корумповані олігархи і такі політики, як Тимошенко, успішно маніпулюють як громадською думкою, так і апаратом влади», – йдеться в статті.

Націоналісти, об’єднавшись із тими, хто брав участь у воєнних діях на сході країни в складі добровольчих бригад, збільшують тиск, виходячи на вулиці.

Політична криза, в яку країна занурилася після подій на Майдані, призвела до формування трьох таборів, пише автор. «З одного боку, це ті, хто глибоко розчарувався в тому, що відбувається в країні. Вони вже не вірять в те, що можна щось змінити «черговим Майданом».

З другого – олігархи: як старі, що не втратили владу і вплив, так і нові, що до них додалися. Вони визначають політичний порядок денний в Україні, і той, хто хоче мати доступ до годівниці, значиться в їх платіжній відомості.

Третій табір формують невтомні активісти, які не входять до жодної фракції, група прихильників реформ, юристів і представників громадянського суспільства.

Карою божою для України залишається війна. Поки на Сході гинуть люди, Україна не може повернутися до нормального життя. Війна отруює всі дебати, адже таким чином Москва втручається у внутрішню політику країни.

«Україна сьогодні – жертва гібридної війни, яку веде Росія, і жертва жадібних олігархів. І розколота вона сьогодні сильніше, ніж у момент початку конфлікту», – резюмує Süddeutsche Zeitung.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ