За часів Путіна спорт став стовпом його політичної влади

Виліт Росії з Олімпіади в Ріо-де-Жанейро може обернутися ганьбою для російського президента Владіміра Путіна, який охоче використовує спорт з політичною метою. Про це пишеSüddeutsche Zeitung.

Радісні спортсмени – це спокуса, перед якою не можуть встояти багато політиків: переможці в трико кольорів національного прапора завжди кидають промені слави на політиків на кшталт Меркель, Олланда чи Обами.

«Але з Владіміром Путіним трохи інакше – він любить створювати ці промені сам, – пише автор матеріалу. – В останні роки жоден інший світовий політик не докладав так багато зусиль для того, аби «застовпити» для своєї країни безліч великих спортивних заходів, і навряд чи хтось ще був настільки ж успішний. Тут і Олімпійські ігри в Сочі, і чемпіонат світу з хокею, і ЧС з футболу».

Його жага діяльності запаморочлива – «її навряд чи можна пояснити тільки тим, що президент сам любить займатися спортом і показує це: чи то дзюдо, хокей або верхова їзда».

Причина полягає «… у контрасті: здорове тіло виступає символом здорової держави на противагу єльцинському правлінню, коли були хворі і сам президент, і країна».

«За часів Путіна спорт став стовпом його політичної влади, метафорою нових міжнародних розборок, в першу чергу з американцями», йдеться в статті. Але тепер над цією історією успіху нависла небезпека.

Той факт, що російська держава допомогла спортсменам сфальшувати їхні результати, загрожує «пригальмувати амбіції Путіна зробити Росію спортивною державою», йдеться в статті. Глава МОК Томас Бах відчуває сильний тиск, спортивні організації та спортсмени з усього світу вимагають відлучення всієї російської збірної від Олімпіади.

«А відсутність російських спортсменів, прапорів і медалей у Ріо стане куди гіршою ганьбою, ніж вибування до фінального матчу на домашньому ЧС з хокею чи навіть ранній виліт з чемпіонату Європи з футболу», – резюмує автор.

Нагадаємо, Спортивний арбітражний суд (CAS) в Лозанні ухвалив рішення не допускати  російських легкоатлетів до участі в літніх Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро в серпні 2016 року.

Як повідомляв Інформаційний акцент, незалежна комісія WADA представила доповідь про підсумки розслідування звинувачень у допінгових махінаціях на Олімпійських іграх 2014 року в Сочі. Російську сторону запідозрили в підміні допінг-проб спортсменів. Причому стало відомо, що російські чиновники робили це з відома міністра спорту.

За підсумками доповіді в WADA закликали усунути всіх росіян від участі в Іграх в Ріо-де-Жанейро, які пройдуть з 5 по 21 серпня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ