A view of a Russian warship during celebrations of the Defender of the Fatherland Day in Sevastopol, Crimea, February 23, 2016. REUTERS/Pavel Rebrov/File Photo
Москва реанімує на півострові декілька збудованих за радянських часів об’єктів, будує нові військові бази

Міноборони РФ будує в окупованому Криму військово-морські бази, радіолокаційні станції та аеродроми, а також відновлює занедбані військові об’єкти. Про це повідомляє Reuters.

Розташовані на південному узбережжі Криму бункери, що будували ще за часів в СРСР під кодовою назвою «Об’єкт 100», використовуються тепер в якості бази з протикорабельною ракетною системою. Ще донедавна туристи на півострові могли за 50 доларів відвідати так звану «Сотку». Після загарбання Криму в 2014 році навколо бункерів з’явилися знаки, що забороняють вхід на територію «забороненої зони Міноборони РФ».

Бункери під Балаклавою – це лише мала частина нової російської програми з мілітаризації Криму, вважає агентство. Ґрунтуючись на аналізі стану інших об’єктів, розповідях місцевих мешканців, повідомленнях ЗМІ та офіційних заявах РФ, Reuters дійшло висновку, що Москва реанімує в Криму декілька збудованих за радянських часів об’єктів, будує в регіоні нові військові бази і розміщує там вояків.

Кореспондент Reuters за тиждень перебування в Криму відвідав 18 військових об’єктів, включно з військово-морськими базами, радіолокаційними станціями та аеродромами. Частина з них були абсолютно новими, деякі – старими і вже відремонтованими, інші перебували в процесі ремонту.

Як очікується, в межах програми мілітаризації півострова Росія спробує відтворити ланцюжок радіолокаційних станцій на пасмах Кримських гір. Це забезпечить російській стороні ідеальні можливості для спостереження за Чорним морем, а також розташованими поруч країнами НАТО – Туреччиною, Болгарією та Румунією.

Одна з таких станцій розташована неподалік від Феодосії. Об’єкт був побудований ще в СРСР, але пізніше українськими військовими не використовувався. Мешканець села, розташованого приблизно за 300 метрів від станції, заявив: «Тут є військова база, система ППО й ракети. Системи ППО тут розташовані на кожному мисі».

Інша радіолокаційна станція під назвою «Дніпро» знаходиться на околицях Севастополя. Цей об’єкт також був побудований за радянських часів і довгий час залишався в неробочому стані. Кореспондент Reuters бачив десятки військових в російській військовій формі всередині бази й уздовж її периметру. Охоронець розповів журналісту, що розташований поруч маяк, який раніше привертав увагу туристів, тепер став частиною військової бази і закритий для загального доступу.

Окрім того, згідно з закупівельними документам, в одній з бухт на околиці Севастополя російські військові побудують навчальний центр для водолазів ВМФ. Там же обладнають причал і знову введуть в експлуатацію злітно-посадкову смугу, яка не використовувалася протягом 20 років. Кореспондент Reuters побував на місці і побачив, що будівельні роботи вже ведуться.

До того ж, на військово-повітряну базу перетворено колишній цивільний аеропорт «Бельбек». За словами кореспондента, будівлю терміналу закрили, а вхід охороняється російськими морськими піхотинцями. На аеродромі зафіксовано важкий військово-транспортний літак Іл-76 з відзнаками ВПС РФ.

Росія також створить два військові містечка в невеликому селі Перевальне неподалік від Ангарського перевалу, що розташоване на шляху з Сімферополя до Алушти. На сайті держзакупівель повідомляється, що один з них призначатиметься для берегової охорони, а інший – для артилерійського полку. Кореспондент Reuters також відвідав ці об’єкти, побачивши на обгородженій території одного з них ангар завдовжки 500 метрів. Поруч журналіст побачив будівельний майданчик, який в подальшому має стати другим військовим містечком.

Згідно з документами Міноборони РФ, об’єднані об’єкти включатимуть у себе гуртожиток більш ніж на тисячу солдатів, житлові будівлі більш ніж на 300 квартир, склад боєприпасів, ангари для понад 500 військових транспортних засобів, артилерійський полігон та їдальні. Також планується побудувати нову школу, дитячий садок з басейном та бараки для військового оркестру.

Варто зазначити, що Міноборони РФ та окупаційній адміністрації півострова не дали коментарів з приводу військових об’єктів на півострові.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ