Рано чи пізно Порошенко зробить щось кричуще, і це викличе нову хвилю протестів, вважає Голінкін
Рано чи пізно Порошенко зробить щось кричуще, і це викличе нову хвилю протестів, вважає Голінкін

Відставка Арсенія Яценюка з посади прем’єр-міністра не зупинить сповзання України до політичної кризи. Такої думки дотримується оглядач Foreign Policy Лев Голінкін.

Президент Петро Порошенко, як і раніше, відмовляється боротися з корупцією, яка дратує українців і душить українську економіку.

«А завдяки Заходу, який продовжує його підтримувати, Порошенко зміцнив свою владу як ніколи», – йдеться в статті.

На думку оглядача, поточна політична криза в Україні спровокована подіями в лютому, коли двоє авторитетних реформаториів – міністр економіки Айварас Абромавічус і заступник генпрокурора Віталій Касько – подали у відставку, не змирившись із тим, що особи з найближчого оточення Порошенка систематично перешкоджають реформам.

«Якби наступником Яценюка стала незалежна «стороння людина», новий прем’єр зміг би, можливо, реанімувати загальмований процес реформ», – пише Голінкін, згадуючи ім’я Наталії Яресько.

Але новим прем’єром став Володимир Гройсман, що славиться як протеже Порошенка.

«Відбудеться не реструктуризація, а консолідація влади», – пророкує експерт.

Спадщина уряду Порошенка і Яценюка – «мерзенний перелік випадків опору реформам», як формулює автор.

«Складно уявити, що уряд Порошенка і Гройсмана (читай «Порошенка і Порошенка») краще впорається зі справою. Тепер єдиний шанс на істотні зміни в Україні має прийти ззовні», – йдеться в статті.

На думку автора, Захід донині утримується від тиску на Київ. Голінкін пояснює терпіння США та ЄС тим, що «у Києва протистояння з Росією – країною, яку в НАТО багато хто вважає найбільшою загрозою. Це надає Україні символічне і стратегічне значення».

Київські олігархи розуміють цей факт і грають на ньому, як ніхто.

«Будь-яка спроба закликати Київ до відповіді за відсутність реформ провокує лавину обурених заперечень: Заходу нагадують, що олігархи дають відсіч Росії, борються за демократію і відстоюють західні цінності», – йдеться в статті.

Автор визнає, що «кидати гроші в корумповане болото – необов’язково програшна стратегія». Її застосовували США і СРСР, щоби заручитися підтримкою хунт і диктаторів. Але український народ не терпітиме Порошенка нескінченно, переконаний Голінкін.

Прагнення замінити корупцію верховенством закону було одним із мотивів повстання на Майдані в 2013-2014 роках. Сьогодні обурення знову відчувається, але тепер воно спрямоване на Порошенка.

Доки Захід відволікається на вибори в США і міграційну кризу, Україна перетворюється на небезпечний паровий котел посеред Європи, вважає експерт. Рано чи пізно Порошенко або хтось із його наближених зробить щось кричуще, і це викличе нову хвилю протестів.

У 2016-му Україна не та, що в 2013-му.

«Вона наповнена зброєю, населення південно-східних областей налаштовано вороже, армія розчарована, економіка зовсім недавно була на межі колапсу. А також, що найважливіше, є озброєні до зубів батальйони правих бійців. Нове повстання, ймовірно, штовхне країну до розпаду», – застерігає автор.

Захід повинен усвідомити небезпеку, перестати вдавати, ніби Порошенко – лицар демократії, і примусити президента України до помітних, відчутних реформ.

«Сирія і Лівія виснажують ресурси Європи до межі. Уявіть, як подіє неспроможна держава з 45-мільйонним населенням, розташована в центрі Європі», – похмуро підсумовує автор.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 14 квітня Верховна Рада призначила Володимира Гройсмана Прем’єр-міністром України і дала згоду на відставку Кабміну Арсенія Яценюка.

Також парламент затвердив склад нового Кабінету міністрів, узгоджений на зборах коаліції, і представлений новопризначеним прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ