Заступник голови Центробанку РФ Алєксандр Торшин
Заступник голови Центробанку РФ Алєксандр Торшин

Колишній член верхньої палати Ради Федерації, нині заступник голови Центробанку РФ Алєксандр Торшин давав вказівки членам таганського організованого злочинного угруповання (ОЗУ) щодо відмивання коштів через банки і нерухомість в Іспанії. Про це повідомляє іспанська поліція, пише Bloomberg.

Іспанські правоохоронні органи дійшли висновку, що Торшин у структурі ОЗУ «стояв вище» за імовірного лідера угруповання Алєксандра Романова, якого у 2016 році засудили в Іспанії до чотирьох років позбавлення волі за незаконні угоди на 1,850 млн. доларів. Романов, за даними іспанської поліції, називав Торшина «хрещеним батьком» і «босом».

Сам Торшин сказав агентству, що знайомий з Романовим, уперше вони зустрілися на початку 1990-х і разом працювали, але його стосунки з Романовим – «виключно соціальні». Крім того, як сказав заступник голови ЦБ, він не розмовляв з Романовим з моменту його арешту 2013 року.

«Я посадовець і нікуди не ховаюся. Востаннє ми бачилися в листопаді 2013 року, коли він (Романов, – ред.) привітав мене з днем народження – мені виповнилося 60 років», – заявив Торшин у розмові з Bloomberg.

Торшину не пред’явили жодних звинувачень у рамках справи таганського ОЗУ з боку іспанської влади, оскільки, як сказало Bloomberg неназване джерело, Росія не співпрацює із зарубіжними державами у справах, пов’язаних з високопоставленими чиновниками.

Як нагадує Bloomberg, справа таганського ОЗУ розслідується в Іспанії десять років. Попри те, що Романов знаходиться у в’язниці, угруповання продовжує свою діяльність. У червні стало відомо про затримання декількох росіян за підозрою у відмиванні грошей.

Раніше іспанська газета El Mundo передавала, що затримані пов’язані з таганським і тамбовським ОЗУ, а також з «відомими московськими політиками», зокрема, з членами «Єдиної Росії», які приїжджали в Іспанію.

Торшина призначили першим заступником голови ЦБ РФ у січні 2015 року, в структурі регулятора він відповідає за взаємодію з органами влади. До цього він з 2001 року представляв у Раді Федерації Республіку Марій Ел. У 1990-х роках Торшин також працював у ЦБ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ