Інтер
«Інтер» найбільше порушує законодавство України

Найбільше порушень професійних стандартів знайшли на українських каналах «Інтер» та «Україна». Причина полягає в залежності цих медіа від власників. Такі результати моніторингу новин центральних телеканалів за березень оприлюднила голова правління ГО «Телекритика» Наталія Лігачова, передає Укрінформ.

«Телеканали «Інтер» та «Україна» найбільше піарять інтереси своїх власників. На «5 каналі» ми бачимо матеріали з ознаками замовного характеру, але це не критичні сюжети із заявами Порошенка. Це те ж саме, що і в ефірах інших телеканалів. Таким чином на «5 каналі» і «UA: Першому» немає прямої джинси, вони практично «чисті», – сказала Лігачова.

Проте найбільше порушень допускає «Інтер».

Зокрема, впродовж тижня з 14 по 19 березня, коли проводили моніторинг, канал із грубими порушеннями подавав штучно створену тему про начебто крадіжку американських грантів прокурором Давідом Сакварелідзе.

«При цьому журналісти не давали пояснень посла США в Україні Джефрі Пайєтт, що гранти на реформи української прокуратури за визначенням не потрапляли на рахунки ГПУ, а надавали партнерським міжнародним організаціям. Попри це, «Інтер» і в наступні дні продовжував подавати такі матеріали», – заявила Лигачова.

Канал «Україна» подавав матеріали з порушеннями на користь представників Опозиційного блоку та інших екс-«регіоналів». Також на «Україні» традиційно щодня в ефір йдуть один-два сюжети про те, що гуманітарний штаб Ріната Ахметова допомагає постраждалим від війни, що є прямою рекламою власника каналу.

Водночас на каналі ICTV виходили матеріали з порушенням стандартів на користь Радикальної партії і «Батьківщини».

Лігачова зауважила, що загалом на ТБ з’явилася негативна тенденція – пряма реклама, зокрема, на каналах «1+1» та ICTV.

«Це ризикована тенденція, коли призупиняють новини, і йде блок реклами, що законодавчо заборонено і є прямим порушенням». Вона повідомила, що у цьому зв’язку планує зробити запит до Нацради.

Найменше матеріалів із порушеннями, які можуть свідчити про ознаки замовності, на «5 каналі», «UA: Першому» та СТБ.

Читайте: «Інтер» просить у Порошенка захисту від «Азова» (фото)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ