Інтерпол ухвалив остаточне рішення щодо відмови у розшуку Богатирьової
Інтерпол ухвалив остаточне рішення відмовитися від розшуку Богатирьової

Українські новини повідомили, що Інтерпол остаточно зупинив пошукові заходи щодо колишнього міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової.

Адвокат Дмитро Бєляєв зазначив, що у серпні 2015 року Інтерпол, відповідно до його звернення, ухвалив рішення про припинення публікації інформації про розшук Богатирьової («публікація червоного повідомлення»). Ця публікація була тимчасово заблокована до затвердження остаточного рішення по суті скарги.

«Листом від 12 серпня 2016 року комісія з контролю над файлами Інтерполу інформувала про ухвалення остаточного рішення генерального секретаріату Інтерполу про відмову в проведенні пошукових заходів у відношенні Раїси Богатирьової. Усі країни-учасниці сповіщені, що жодні пошукові заходи у відношенні її не здійснюються», – повідомив адвокат.

Згідно з його інформацією, подібного рішення Інтерпол добровільно і без судових приписів стосовно жодного політика з України після подій Революції гідності ще не затверджував.

«Є призупинені «червоні повідомлення». А от остаточних рішень немає. Офіційно Україна визнала факт рішення секретаріату Інтерполу в Ліоні про відмову в проведенні пошукових заходів. У мене на руках є відповідь Українського бюро Інтерполу, який документально підтверджує цей доконаний факт», – розповів адвокат.

Крім того, він зауважив, що генеральний секретаріат Інтерполу констатував невідповідність правової процедури щодо Богатирьової, застосованої в Україні. Також він нагадав, що у січні 2016 року Інтерпол тимчасово прибрав із відкритого доступу на своєму сайті інформацію про розшук Богатирьової.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ