1
Прихована інтервенція Росії в Україні триватиме ще кілька років, вважає експерт

Експерт Інституту євроатлантичного співробітництва в Києві Андреас Умланд дав свій прогноз можливого розвитку конфлікту на Донбасі в інтерв’ю німецькому журналу Focus.

«2016 року конфлікту на сході України, що призвів не тільки до відокремлення від України Криму й територій «народних республік», але й до фундаментальної кризи у відносинах між Росією, з одного боку, та Євросоюзом, НАТО і низкою інших держав – з другого, піде вже третій рік», – зазначає політолог.

«Станом на кінець 2015 року схоже на те, що режим припинення вогню в майбутньому все ж таки можливий, – продовжує експерт. – Прихована інтервенція Росії в Україні триватиме ще кілька років, і не можна виключати, що вона в сьогоднішній або який-небудь іншій формі може перекинутися на інші регіони України». З цієї причини заморожування «нинішньої конфронтації на Донбасі за прикладом заморожених конфліктів у непідконтрольному Молдові Придністров’ї, а також у непідконтрольних Грузії Абхазії та Південній Осетії можна вважати успіхом». «Що ж стосується повернення Криму до складу України, то воно можливе хіба що в дуже віддаленій перспективі», – прогнозує Умланд.

Захід поки що відмовляється від запровадження серйозних обмежень на імпорт з Росії, зокрема, на ввезення сировини, а надто енергоносіїв. Брюссель не йде на такі санкції: Євросоюз зміг би перенести ембарґо на імпорт нафти з Росії, але для російської економіки наслідки виявилися б руйнівними, зазначається в статті.

«Враховуючи високу значущість української авантюри для легітимності політичного керівництва Росії, варто очікувати, що теперішні західні санкції не допоможуть домогтися зміни її політичного курсу, – констатує Умланд. – Через недостатнє бажання європейських країн посилити режим санкцій слід виходити з того, що Москва продовжить нинішню політику в Криму і на Донбасі».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ