уран
Іран відправив до РФ корабель з 11 тоннами низькозбагаченого урану

Влада Ірану, відповідно до міжнародних домовленостей, метою яких є скасування санкцій проти країни, направила до Росії судно з 11,3 тоннами низькозбагаченого урану. Про це розповів держсекретар США Джон Керрі, відзначивши прагнення Тегерана сумлінно виконувати умови досягнутої разом з країнами «шістки» угоди, передає Reuters.

«Вантаж містив увесь іранський ядерний матеріал, який був збагачений до 20% і який вже не був у формі паливних елементів для дослідницького реактора в Тегерані», – заявив Керрі. «Транспортування всіх збагачених матеріалів з Ірану – важливий крок у плані виконання Іраном своїх зобов’язань, згідно з якими, він не може володіти більш як 300 кілограмами низькозбагаченого урану», – підкреслив він. Перевірити це має Міжнародне агентство атомної енергії (МАГАТЕ).

Держсекретар США також зазначив, що Росія, яка «володіє величезним досвідом з переміщення та зберігання ядерних матеріалів, відіграла важливу роль, забравши ці матеріали з Ірану, передавши натомість природний уран». Крім того, Керрі відзначив дії Казахстану та Азербайджану.

Нагадаємо, Іран і країни «шістки» (США, Франція, Британія, Німеччина, Китай та Росія) досягли угоди щодо іранської ядерної програми в обмін на скасування санкцій проти Тегерану в середині липня. Парламент Ірану схвалив угоду в жовтні, сенат США – у вересні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ