Іран, ядерна зброя
Уряд Ірану заявив про необхідність повної ліквідації ядерної зброї

Уряд Ірану заявив про необхідність повної ліквідації у світі ядерної зброї, повідомляє Укрінформ. У заяві також зафіксовано намір країни активно брати участь у всіх зусиллях, спрямованих на порятунок людства від ядерної загрози.

Напередодні Генсек ООН Пан Ґі Мун заявив, що домовленість Ірану та «шістки» врятує світ від ядерної загрози: «Ця угода – найкращий можливий інструмент, який у нас є, щоби не допустити появи в Ірані ядерної зброї. Це важливо для всіх нас, для всіх союзників по НАТО».

Як відомо, багаторічний переговорний марафон з іранської проблеми завершився минулого вівторка, 14 липня, коли було оголошено про досягнення угоди між «шісткою» та Іраном. Підсумком обговорення став спільний всеосяжний план дій, що складається з основного документа і п’яти технічних додатків. Сторони також погодили проект резолюції, спрямований напередодні до Радбезу ООН.

Згідно з угодою, Іран зобов’язується розвивати лише мирну програму освоєння атома під контролем міжнародних посередників, а Захід обіцяє скасувати санкції проти Тегерана, раніше накладені Сполученими Штатами, Євросоюзом та ООН. Світова спільнота одностайно визнала угоду історичною.

Читайте: Західні ЗМІ: компроміс із Іраном є дуже поганою новиною для російської економіки

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ