Ірландія
Ірландці виявились вихідцями з Причорноморсько-Каспійського степу

Предками сучасних ірландців виявилися вихідці з Причорноморсько-Каспійського степу – території сучасної України. Такого висновку дійшли вчені з Трініті-коллежда в Дубліні спільно з археологами Королівського університету Белфаста, передає gazeta.ua.

Науковці досліджували ДНК останків селянки часів неоліту, приблизний вік яких становить 5,2 тис. років, а також трьох чоловіків, які жили на острові Ратлін 4 тис. років тому.

Результати дослідження жіночих останків показали, що її геном має багато спільного з сучасними жителями Іспанії та Сардинії. Однак її предки походили з Близького Сходу, де виникло землеробство.

Натомість, ДНК чоловічих останків часів бронзового віку відрізняється від ДНК останків жінки: третина їхнього генома успадкована від вихідців з Причорноморсько-Каспійського степу, де розташована сучасна Україна.

Дослідники наголошують, що на відміну від давньої селянки, останки чоловіків мають сильну генетичну схожість із сучасними ірландцями, шотландцями та валлійцями. Тобто ця подібність згодом ослабла через появу англосаксів та інших народів на цій території.

Науковці пояснюють це тим, що стародавні ірландці з острова Ратлін були абсолютно схожими з сучасними жителями країни. Щоби розібратися, як виникли розбіжності між різними кельтськими народами, необхідні подальші дослідження.

Читайте: Вуглеводи допомогли розвинутися людському мозку

БЕЗ КОМЕНТАРІВ