Європол
Глава Європолу Роб Вейнрайт

Європі загрожують нові терористичні акти з боку ісламістів. Про це повідомив керівник Європейського поліційного агентства (Європол) Роб Вейнрайт, передає Укрінформ.

«Європа постала тепер перед найбільшою загрозою за більш ніж 10 років. Можна чекати, що «ІДІЛ» та інші релігійні терористичні групи планують атаки десь у Європі – так, щоби було багато жертв серед цивільного населення», – сказав Вейнрайт.

Виконавцями таких терактів, за його словами, можуть бути не лише групи бойовиків, але й одинаки. Зокрема, і серед європейців, які пройшли військову підготовку в таборах і воювали в лавах ісламістів та повернулися додому. Таких налічується від 3 до 5 тисяч осіб.

Водночас він спростував високу ймовірність проникнення на континент бойовиків серед біженців. Європол, за його словами, не має таких даних.

Раніше директор розвідувального управління Міністерства оборони США Вінсент Стюарт заявив, що «Ісламська держава» спробує в 2016 році вчинити теракти в США та Європі. У Національній розвідці США повідомили, що терористи діють приблизно в 40 країнах і вони прагнутимуть проникати в інші країни під виглядом біженців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ