«ІД» закликала мусульман почати «священну війну» проти росіян та американців
«ІД» закликала мусульман почати «священну війну» проти росіян та американців

«Ісламська держава» закликала мусульман почати «священну війну» проти росіян та американців через те, що вони почали «хрестоносну війну» на Близькому Сході. Про це йдеться в поширеному бойовиками ІД аудіоповідомленні, передає Reuters.

«Ісламська молодь по всьому світу, розпалюй джихад проти росіян і американців за їх «хрестоносний похід» проти мусульман», – заявив спікер ІД Абу Мухаммед аль-Аднаном.

Читайте: Керрі: «Путін може стати мішенню для сунітських джихадистів»

Водночас, армія Президента Сирії Башара Асада за підтримки Ірану, шиїтської організації «Хезболла» і російської авіації готується розпочати масштабну наземну операцію в районі найбільшого міста країни Алеппо. Наступ стане продовженням операції проти бойовиків в провінції Хама, повідомляють інформовані джерела, близькі до уряду Сирії. «У цьому районі йде підготовка до масштабного бою. Задіяно серйозні сили сирійської армії, елітні бійці «Хезболли» і тисячі іранців, які були перекинуті останнім часом», – розповіло джерело.

Інший співрозмовник додав, що рішення про початок боїв в Алеппо вже ухвалено, при цьому ставка, за його словами, буде зроблена на іранські підрозділи. Наразі сирійська армія контролює західну частину Алеппо, інша частина міста перебуває під контролем бойовиків з різних угруповань. На північ від Алеппо помірну опозицію витісняє «Ісламська держава».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше Президент США Барак Обама заявив, що підтримкою Дамаска російський президент Владімір Путін демонструє погане керівництво, незважаючи на твердження Кремля про те, що він допомагає законному уряду боротися проти ісламістів. У свою чергу, міністр оборони США Ештон Картер, заявив, що США не збираються співпрацювати з Росією з питання про військові операції в Сирії доти, поки Москва не змінить свою стратегію.

Читайте: Російська інтервенція в Сирії може породити «новий джихад», – ВВС

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ