Ісландія
Вашинґтон надав 21,4 млн дол. на модернізацію бази Кефлавік для розміщення літаків-розвідників

Американські війська на нерегулярній основі розмістять в Ісландії на тлі зростання напруженості у відносинах з Москвою. Відповідну угоду підписали Вашинґтон і Рейк’явік, передає Європейська правда.

«Обстановка в сфері безпеки в Європі, зокрема, в Північній Атлантиці, змінилася за останні 10 років. Ісландська та американська влада згодні з необхідністю відобразити це в новій декларації», – сказала міністр закордонних справ Ісландії Ліля Альфредсдоттір.

У документі також йдеться, що дві країни «вивчатимуть можливості розширення співробітництва через спільні навчання та кадровий обмін», зокрема, у пошуково-рятувальних операціях.

Ісландія є членом НАТО, але на має власних збройних сил.

США гарантували захист Ісландії з 1951 року відповідно до угоди між двома країнами. Під час Другої світової війни військова база Кефлавік була ключовою американською базою і вона також була важливим об’єктом для НАТО під час Холодної війни.

Вашинґтон вивів своїх військових з Ісландії 2006 року. Але в останні два роки американські військові запустили місію спостереження в повітряному просторі НАТО і діяли з території Ісландії.

У бюджеті на 2017 рік Вашинґтон передбачив 21,4 млн дол. на модернізацію бази Кефлавік з метою розміщення літаків-розвідників P-8 Poseidon.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ