Батарея
Опалення в будинку

В Іспанії у містечку Оскотс є будинок, в якому встановили незвичну систему опалення – працює вона на відходах життєдіяльності людей. Це перша в світі будівля, що перейшла на повний «самообігрів» за рахунок такого дуже нетрадиційного біопалива, повідомляє Еspanarusa.com.

Крім альтернативної опалювальної системи, в будинку встановили сонячні батареї та вітрогенератори, а також установку для очищення води, що дозволяє повторно використовувати відпрацьований ресурс для господарських потреб. Будівництво повністю екологічної садиби обійшлося власникам у 540 тис. євро (включаючи купівлю землі та будівництво підсобних споруд).

Принцип дії «опалення з каналізації» такий: відходи за відсутності кисню піддаються біодеструкції або, простіше кажучи, розкладанню. Під час цього процесу виділяється метан (подібний процес також проходить на очисних спорудах міської каналізації). Далі газ спалюється, нагріваючи воду в трубах системи опалення.

Власники будинку стверджують, що така технологія обігріву приміщень за рахунок фекальних відходів може застосовуватися і в міських багатоквартирних будинках.

Читайте: Шведи перемогли власне сміття і йдуть на допомогу сусідам

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ