Каталонія
Цього року на вулиці Барселони з гаслами про незалежність вийшли понад півмільйона каталонців

Конституційний суд Іспанії 1 серпня призупинив чинність резолюції про незалежність Каталонії. Про це повідомляє El Pais.

«Після півторагодинної дискусії 11 членів Конституційного суду постановили одностайно вимагати від президента парламенту Каталонії Кармен Форкадель та інших представників дотримуватися рішення суду від грудня 2015 року», – йдеться в повідомленні.

Суд також розглядає такі заходи, як накладення штрафів або відкриття кримінальної справи щодо відповідальних за парламентську ініціативу про незалежність регіону.

Нагадаємо, 2 грудня 2015 року Конституційний суд Іспанії відхилив декларацію про незалежність Каталонії та визнав, що вона суперечить конституції країни.

9 листопада 2015 року парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії. Уряд Іспанії одразу оскаржив це рішення, тому дія резолюції була призупинена з 11 листопада.

Довідка: У Каталонії проживає понад 7,5 млн громадян. Каталонський рух за незалежність є найбільш масовим та близьким до реалізації в Європі. До слова, проведення референдуму про відділення регіону заборонив парламент Іспанії 13 квітня 2014 року. Опитування громадян з цього приводу 9 листопада 2014 року показало, що понад 80% опитуваних виступили за незалежність Каталонії.

Каталонія є найбагатшим регіоном Іспанії і давно хоче від’єднатися. Цього року на вулиці Барселони з гаслами про незалежність вийшли понад півмільйона каталонців. Згодом у регіоні відбулися вибори, на яких переконливу перемогу здобули прихильники незалежності.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ