Декомунізація
У рамках декомунізації майже кожен 30-й населений пункт в Україні перейменують

Співробітники Українського інституту національної пам’яті та волонтери аналізують майже 30 тисяч назв українських міст і сіл. Дані постійно оновлюються. Таким чином, до переліку з 22 міст додали ще 6, збільшилася і кількість смт, які потрібно перейменувати – від 44 до 48. Громади 871 міста і села повинні визначити нові або повернути історичні назви до 21 листопада. Це 3% від усіх населених пунктів, передає ZN.UA.

Іноді походження назв потребує додаткового дослідження, пояснюють історики. Наприклад, село на Львівщині зі, здавалося б, звичайною назвою Максимівка увічнює офіцера НКВД Максимова, який воював проти УПА. Громада ще з 2008 року прагне повернути селу історичну назву Лібухова. А село Хрущова Микитівка на Харківщині, попри очевидні аналогії, назване так ще у XVII-XVII століттях на честь двох козаків: в 1676 р. уманський полковник Микита Сененко одержав жалувану грамоту на ці землі, а з 1738 р. в Микитівці був новий власник – ніжинський полковник Іван Хрущов.

Як відомо, 21 травня закони про декомунізацію набули чинності. Тож, об’єкти топоніміки населених пунктів, назви яких містять у собі символіку комуністичного тоталітарного режиму, мають бути перейменовані, демонтовані пам’ятники й пам’ятні знаки, присвячені подіям або причетних до організації Голодомору й політичних репресій осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії, вищих органах влади й управління СРСР.

Інформаційний Акцент

 

 

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ