Італія
Влада Лігурії хоче перегляду відносин між Росією та ЄС

Регіональна рада північноіталійського регіону Ліґурія проголосувала за резолюцію з закликом до уряду й парламенту про перегляд політики ЄС щодо РФ і Криму. Про це повідомляє Європейська правда.

Регіональний секретар «Ліги Півночі», що була автором ініціативи, Едоардо Ріксі заявив, що за резолюцію проголосували всі присутні на засіданні депутати, зокрема, і представники правоцентристської більшості.

«Одностайне схвалення нашої резолюції регіональною радою Ліґурії дає додаткові сили нашому регіону у боротьбі з абсурдністю санаційного режиму проти РФ, від якого страждають наші підприємства малого та середнього бізнесу», – сказав Ріксі.

Ухвалена резолюція уповноважує раду Ліґурії активніше працювати з урядом, парламентом та європейськими інституціями з метою перегляду відносин між ЄС і Росією, просувати створення комітету, який вимагатиме скасувати санкції, заохочувати італійський уряд засудити політику ЄС щодо невизнання анексії Криму.

Тим часом посол Італії в Україні Фабріціо Романо негативно ставиться до ухвалення зазначеної резолюції.

«Мені не подобається те, що відбувається зараз в Ліґурії», – заявив він.

За його словами, регіони можуть пропонувати уряду обирати курс, але остаточне рішення ухвалює керівництво країни.

«Щодо Ліґурії, я не дуже добре знаю, що сталося…Адміністративні органи регіонів можуть пропонувати уряду обирати якийсь політичний курс, але не обов’язково уряд дослухається до них», – пояснив посол.

Він також наголосив, що питання зовнішньої політики не входить до компетенції регіонів.

«Позиція Італії найбільш передбачувана серед країн ЄС, серйозна і послідовна, відповідає політичній лінії ЄС», – додав Романо.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у середині травня регіональна рада північно-східного регіону Італії Венето (центр у Венеції) звернулася до уряду Італії із вимогою скасувати санкції ЄС проти РФ та визнати окупований Росією Крим російським.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ