Міжнародний трибунал щодо катастрофи MH17
Міжнародний трибунал щодо катастрофи MH17

Італія підтримала ініціативу про створення трибуналу з розслідування катастрофи малайзійського літака рейсу MH17. Про це  повідомили у прес-службі посольства України в Італії, передає УНН.

«За результатом спільного демаршу посольств України, Австралії, Бельгії та Нідерландів в МЗС Італії з метою отримання підтримки Італії стосовно проекту резолюції РБ ООН про створення трибуналу з розслідування катастрофи MH17, італійська сторона оголосила про своє рішення виступити співавтором відповідного проекту резолюції з метою встановлення істини та покарання винних у трагедії, яка забрала життя близько 300 осіб», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, голосування в Раді Безпеки ООН за проектом резолюції про створення Міжнародного трибуналу щодо авіакатастрофи рейсу МН-17 під Донецьком призначено на 29 липня. Постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін заявив, що Російська Федерація накладе вето на резолюцію Ради Безпеки ООН про створення трибуналу, якщо документ набере необхідні для ухвалення дев’ять голосів.

14 липня 2015 року Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна офіційно звернулися до Ради Безпеки ООН з проханням створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі літака «Малайзійських авіаліній» на Донбасі. У МЗС Росії виступають проти ідеї створення міжнародного трибуналу, називаючи її «несвоєчасною і контрпродуктивною».

Зазначимо, Росія має право вето в Раді Безпеки ООН і може блокувати будь-яку пропозицію, яка виноситься на голосування. Україна виступає за докорінну реформу системи ООН.

Нагадаємо, літак МН-17 «Малайзійських авіаліній» був збитий у липні на сході України. В результати авіакатастрофи загинули 298 пасажирів та членів екіпажу. У Нідерландах опізнали уже 284 жертви аварії Boeing на Донбасі.

Раніше агентство CNN повідомило, що згідно з доповіддю нідерландських експертів, малайзійський лайнер збили з території, контрольованої проросійськими терористами за допомогою ракети «земля-повітря». Очікується, що остаточна версія доповіді буде опублікована у першій половині жовтня 2015 року.

На сьогодні достовірно встановлено, звідки завозився ракетний комплекс, кому він належав, з якого місця проводився пуск ракети і за яким маршрутом і куди був виведений цей ЗРК.

Читайте: Міжнародна спільнота має план «Б», якщо Росія заблокує трибунал щодо MH-17

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ