Із яких кроків почати здоровий спосіб життя?
Із яких кроків почати здоровий спосіб життя?

У рамках проекту Wellness журналісти НВ зібрали найкращі поради для тих, хто хоче почати вести здоровий спосіб життя.

Перше, що потрібно зробити, − позбавитися від шкідливих продуктів. Вам не обов’язково викидати все з холодильника – роздайте це друзям, сусідам, або ж влаштуйте останню «шкідливу» вечірку з близькими.

Після цього, звісно, необхідно закупити здорову їжу. Перед походом до магазину дізнайтеся кілька рецептів корисних страв, поцікавтеся, що краще купити і складіть точний список, аби не було спокуси знову придбати щось шкідливе.

До речі, вам не обов’язково відмовлятися від солодкого! Варто лише знайти альтернативу. Наприклад, замініть звичні для вас солодощі медом, фініками, курагою, інжиром, родзинками, чорносливом, які відмінно підходять до ароматного чаю. Також ви можете самостійно приготувати десерти з мінімумом цукру.

Крім того, слід встановити додаток із підрахунку калорій, що допоможе вам дізнатися про поживну цінність продуктів, а також відзначати те, що ви їсте і як змінюється вага. Багато додатків включають базу фізичних вправ і систем тренувань.

Звісно, не обійтися без фізичних вправ – намагайтеся якомога більше рухатися протягом дня і робити ранкову зарядку, наприклад.

Також важливо добре висипатися, оскільки міцний сон – запорука здорового способу життя. Вам потрібно скорегувати свій режим дня так, щоб у вас було мінімум 6-8 годин для відпочинку.

Не забувайте пити вранці склянку чистої води, оскільки це запустить роботу організму. За півгодини до прийому їжі випийте склянку води, ця маленька хитрість не дозволить вам переїдати. Якщо вам хочеться пити – забудьте про капучіно, газовану воду і солодкий латте. Коли ваш організм отримує достатню кількість води – ви відчуваєте себе бадьорим і свіжим.

Не стримуйте емоції! Не можна накопичувати в собі образу, злість, переживання, невиправдану критику та інші негативні, а головне – непотрібні емоції. Щоб бути здоровим, вам потрібно спробувати сприймати життя простіше, бути відкритим і щирим стосовно своїх почуттів.

Ще одна порада – потрібно тренувати не лише тіло, але і мозок. Наприклад, розгадуйте кросворди, вирішуйте логічні задачки, вивчайте іноземні мови, рахуйте не на калькуляторі, а в розумі, збирайтеся вечорами з друзями та грайте в інтелектуальні ігри. Розумові тренування підвищують уважність, продуктивність і здатність швидко орієнтуватися в різних ситуаціях.

Крім того, необхідно дотримуватися чіткого плану і режиму дня. Звісно, для кожної людини спосіб дотримуватися здорового способу життя індивідуальний. Хтось акцентує більше уваги на харчуванні, а хтось – на спорті. Але подумайте над тим, на чому ви хочете зосередитися, і складіть режим дня з чіткою розстановкою планів, цілей і нових звичок.

Читайте: Чай може врятувати від нічних кошмарів

БЕЗ КОМЕНТАРІВ