контрабанда
Гройсман планує боротися з контрабандою та «горіховою мафією»

Кабінет Міністрів планує створити відомство для боротьби з контрабандою. Про це на засіданні Кабміну повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передають Українські новини.

«Ми працюємо над створенням органу, так званої «Чорної сотні», яка займатиметься боротьбою з проявами контрабанди». Гройсман додав, що 10 травня були звільнені всі керівники митниць, які були причетні до контрабанди. Водночас на яких саме митницях звільнені керівники, він не уточнив.

Крім того, очільник уряду вирішив взятися за схеми з відмивання грошей на експорті горіхів. Він доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству фінансів, Міністерству юстиції розробити постанову для можливості щодо їх скасування.

«Окреме питання – це так звана «горіхова мафія», яка сидить на потоках горіхів і зловживань, щоби не дати можливості вивозити на експорт українські горіхи. Зараз доручення Міністерству економіки, Міністерству фінансів, Мін’юсту на наступний Кабмін винести постанову, яка дасть можливість людям абсолютно спокійно займатися цим видом бізнесу», – сказав він.

Прем’єр наголосив, що зараз такі схеми покривають правоохоронні органи, які використовують їх для власного збагачення.

Нагадаємо, Державна фіскальна служба передала до Міністерства фінансів України проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу (щодо оподаткування деяких операцій з продуктами рослинного походження).

Як повідомила прес-служба ДФС, мета пропонованих змін – ліквідація можливостей для мінімізації оподаткування і боротьба з податковим шахрайством під час здійснення операцій із залученням суб’єктів спеціального режиму оподаткування, які не платять податок на додану вартість (ПДВ) до бюджету.

ДФС пропонує зміни до Податкового кодексу з ліквідації «схем з горіхами». Найчастіше вони застосовуються в операціях з продуктами рослинного походження: горіхи, гриби та ягоди.

Законопроект пропонує не застосовувати звільнення від оподаткування ПДФО до доходів від продажу таких видів власної сільськогосподарської продукції, як горіхи волоські, гриби та ягоди.

Крім того, пропонується встановити: якщо суб’єкт господарювання, який придбав у фізичної особи сільгосппродукцію безпосередньо (за дорученням) або через посередників, здійснює надалі експорт такої продукції, то доходи підлягають оподаткуванню ПДФО.

Крім того, пропонується ввести тимчасовий режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з такими продуктами рослинного походження, як горіхи, гриби та ягоди.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ