epa03450145 Elderly Ukrainian Katerina Sherdan reads her ballot papers before voting at her home during the Ukrainian parliamentary elections in the Krenichi village, about 40 kilometers from the capital Kiev, Ukraine, 28 October 2012. Voting began in Ukrainian parliamentary elections that opinion polls showed would deliver a reinvigorated opposition for the government as it faces charges of corruption and authoritarianism. Polling centres opened at 8 am (0600 GMT) and would close 12 hours later for the 36.6 million eligible voters to chose between the government side, led by President Viktor Yanukovych, and a united opposition, led by heavyweight boxing champion Vitali Klitschko and former prime minister Yulia Tymoshenko. EPA/TATYANA ZENKOVICH
У КВУ прогнозують рекордно низьку явку у другому турі виборів

Рекордно низькою очікується явка під час другого туру місцевих виборів. Такий прогнози в ефірі 5 каналу зробив гендиректор Комітету виборців України Олексій Кушель.

«Наприклад, у Львові та Києві частина виборців, які голосували за Садового і Кличка, можуть просто просидіти на дивані та знайти для себе аргументацію: для чого йти на вибори, якщо мій кандидат автоматично перемагає. У першому турі ми мали явку лише на два відсотки менше, аніж на виборах 2010-го року. Тобто це є абсолютно нормальна явка. Більше того, у наступні виборчі кампанії явка буде постійно зменшуватися, що відповідає європейським тенденціям», – розповів Кошель.

З його слів, насамперед, це стосується населених пунктів, де був великий розрив між кандидатами у першому турі. За словами прес-секретаря Центральної виборчої комісії Костянтина Хівренка, другий тур виборів визнають дійсним за будь-якої явки. Згідно з даними ЦВК, лише в трьох обласних центрах мерів обрали в першому турі, в інших же містах виборцям належить ще раз зробити свій вибір.

Другий тур виборів відбудеться у Вінниці, Луцьку, Дніпропетровську, Дніпродзержинську, Кривому Розі, Нікополі, Павлограді, Краматорську, Житомирі, Ужгороді, Запоріжжі, Бердянську, Мелітополі, Івано-Франківську, Білій Церкві, Кіровограді, Сєвєродонецьку, Львові, Миколаєві, Полтаві, Кременчуці, Рівному, Сумах, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях, Чернігові та в Києві.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Маріуполі та Красноармійську місцеві вибори відбудуться 29 листопада. У решті міст – 15 листопада.

Нагадаємо, 25 жовтня в Україні відбулося голосування на місцевих виборах. Вибори пройшли у всіх регіонах країни, крім Маріуполя, Красноармійська та Сватового, а також територій, визнаних тимчасово окупованими – АР Крим, Севастополь, а також частина Донецької та Луганської областей.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ