Кабмін дозволив транзит російських вантажівок через Україну з 25 лютого
Кабмін дозволив транзит російських вантажівок через Україну з 25 лютого

Україна відновлює транзитні автоперевезення з РФ з 00 годин 25 лютого. Про це заявив міністр транспорту Андрій Пивоварський, пише Українська правда.

«Ми готові повернути в дію тимчасові дозволи із 00 годин 25 лютого і таким чином повернути на територію України транзит, який останні десять днів був фактично заблокований на території України», – зазначив міністр.

Водночас Пивоварський звернувся до міністра МВС Аресена Авакова з проханням силами Нацполіції забезпечити безпеку проходження транзитних потоків.

Він також пояснив, що через блокування транзиту Україна може зазнати чималих фінансових втрат.

«Якщо найближчим часом ми не ухвалимо рішення про транзит Україною, враховуючи, що наші колеги з Польщі вже домовилися з росіянами про співпрацю щодо транзиту, транзитні коридори просто переорієнтуються. Підуть не територією України, а територією Білорусі, Польщі, країн Балтії тощо. Україна просто може випасти з транзитних потоків. Можна забути про міні-готелі, міні-ресторани, кіоски», – наголосив Пивоварський.

У свою чергу, прем’єр Арсеній Яценюк погодився з відповідною пропозицією.

«Тобто, ми їм відповіли на їхні недружні дії, вони відкривають, ми на умовах взаємності так само вживаємо відповідних заходів, і МВС, і Національна поліція забезпечує на перший період відновлення транспортних перевезень відповідну безпеку», – наголосив голова Кабміну.

Тим часом активісти можуть поновити «ведмежу блокаду» та перекрити автошляхи для російських фур. Наразі вони розробляють план дій. Про це повідомив один із організаторів акції на Закарпатті Тарас Деяк. За його інформацією, тривають консультації з юристами, економістами та політологами щодо формату акцій протесту проти російського бізнесу.

Як відомо, блокування російських вантажівок на території України почалося з 11 лютого. До ініціативи долучилися активісти Чернівецької, Волинської, Львівської, Івано-Франківської, Дніпропетровської та інших областей України.

Учасники блокади вимагали визнати Росію державою-агресором і заборонити будь-який бізнес окупантів на українській землі, припинити торгівлю з РФ, встановити заборону на в’їзд і транзит через Україну російського вантажного транспорту тощо.

14 лютого Росія заборонила рух своєю територією вантажних автотранспортних засобів, зареєстрованих в Україні.

15 лютого в Кабміні заявили, що Україна призупиняє транзитні переміщення вантажних автомобілів Російської Федерації територією держави.

16 лютого було запроваджено так званий режим «їду додому», який закінчується 25 лютого. Громадських активістів просили у ці дні не заважати пересуванню російських фур.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ