борг
Кредитори України відмовляються списувати частину боргу

Кабінет міністрів України збирається подати до Верховної Ради законопроект, що дає право уряду вводити мораторій на виплати за зовнішнім суверенним боргом України. Про це Економічній правді повідомило джерело в Кабміні.

«Це не означає, що ми це будемо робити. Але це дає нам можливість маневрувати в переговорах щодо реструктуризації боргу. Це наш інструмент, щоби вести переговори з кредиторами», – повідомило джерело в Кабміні.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що кредитори України відмовляються списувати частину боргу.

Як відомо, після затвердження МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування EFF для України на 17,5 млрд доларів Мінфін з 13 березня почав консультації з кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу. Уряд також включив в реструктуризацію єврооблігацій Києва, державних «Ощадбанку» та «Укрексімбанку» (Київ), «Укрзалізниці», однак вказані позичальники вестимуть консультації з кредиторами з приводу умов реструктуризації їх позик як окремі юридичні особи.

Мінфін України наполягає на необхідності досягти угоди про реструктуризацію в червні – до першого перегляду програми МВФ, однак експерти прогнозують, що успіхом буде реструктуризація боргу і на початку осені цього року, а її затягування не призведе до припинення фінансування за програмою EFF.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, колишній секретар Державної казначейської служби США Ларрі Саммерс виступає за скорочення зовнішнього боргу України. Також він висловив думку, що Україна має бути готова оголосити дефолт.

Інформаційний Акцент

 

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ