борг
Уряд запровадив мораторій на виплату російського боргу

Кабінет Міністрів наклав мораторій на виплату боргів перед Росією на загальну суму 3 млрд. 582 млн. доларів. Про це на засіданні Кабміну заявив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, пише Українська правда.

Голова уряду уточнив, що мова йде про три боргові зобов’язання – бонди на суму 3 млрд. 75 млн. доларів, а також борги двох компаній перед російськими банками – КБ «Південне» та «Укравтодор» на загальну суму 507 млн. доларів. «З сьогоднішнього дня виплати за цими боргами на загальну суму 3 млрд. 582 млн. доларів на користь російської сторони зупиняються. До моменту або ухвалення наших пропозицій щодо реструктуризації або відповідного судового рішення», – сказав він та наголосив, що Україна готова судитися з Росією.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Москва судитиметься з Києвом через борг у 3 млрд. доларів. Зокрема, Президент РФ Владімір Путін доручив міністру фінансів Антону Силуанову подати до суду на Україну.

Водночас Рада директорів МВФ 16 грудня визнала офіційний статус російської позики Україні у $3 млрд., наданої в грудні 2013 року уряду Азарова-Януковича.

Як відомо, Міністерство фінансів України і уряд РФ не досягли згоди щодо умов реструктуризації облігацій зовнішнього державного боргу на суму 3 млрд дол., термін погашення яких настає в грудні 2015 року. Раніше Президент Росії Владімір Путін анонсував рішення уряду РФ про те, що РФ готова відкласти платежі за боргом до 2016 року.

Нагадаємо, 8 грудня Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила рішення про зміну правила кредитування, дозволивши продовжувати підтримку країн, які мають суверенну заборгованість. Це рішення дозволить Україні й надалі отримувати підтримку МВФ, навіть якщо вона пропустить виплати за так званим «боргом Януковича».

Читайте: Financial Times: рішення МВФ щодо «боргу Януковича» – перемога Кремля

БЕЗ КОМЕНТАРІВ