Кабмін запровадив єдину формулу розмитнення товарів
Кабмін запровадив єдину формулу розмитнення товарів

Кабінет міністрів України затвердив індикативні плани доходів митниць і запровадив єдину форму розмитнення товарів на всіх українських митницях в рамках боротьби з корупцією у фіскальних органах. Про це сказав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає newsru.ua.

«Нам треба виправити ті злочинні помилки, які були допущені на митниці за останні три місяці. В першу чергу мова йде про непрозорий порядок розмитнення товарів. І сьогодні Кабмін ухвалює рішення про запровадження єдиного підходу і єдиної формули розмитнення товарів – чи то в Києві, Львові чи на Волині, – сказав Яценюк. – Окрім того, ми внесли пропозицію про запровадження експерименту щодо використання доходів понад індикативні плани. Діляться вони таким чином: 50% до державного бюджету, 50% – до місцевого бюджету. І тому уряд сьогодні затверджує індикативні показники. Порядок формування порогу – скільки треба зібрати для того, щоб отримати перевищення, яке можна використовувати на розв’язання проблем у кожній області».

Ще донедавна усіма українськими митницями керував заступник голови Державної фіскальної служби (ДФС) України Костянтин Лікарчук, якого за поданням очільника ДФС Романа Насірова було  звільнено 7 вересня. «Лікарчук виявився абсолютно некомпетентною людиною, від самого початку роботи відверто саботував рішення керівництва, уряду та Мінфіну», – зазначив при цьому Насіров. За його словами, як керівник, він не побачив жодних результатів у митному напрямі за останні 3-4 місяці, тому тепер розпочнемо пошук на цю посаду «кваліфікованої, незаангажованої та чесної людини». «Поки що беру повну відповідальність за прискорення реформ у митному напрямі абсолютно на себе», м наголосив глава ДФС.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, після повідомлення про звільнення з посади заступник голови Державної фіскальної служби Костянтин Лікарчук погодився на пропозицію пройти перевірку на так званому детекторі брехні. Проходячи тест, він підтвердив, що пішов на роботу в державний сектор не задля власного збагачення. Крім того, чиновник не ставив підписи на документах, які мали б корупційну складову, не отримував «відкати» чи хабарі.

Читайте: Головний фіскал України заробив на квартиру в Лондоні за майже 100 тисяч фунтів

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ