Суркова відсторонили від кураторства «проектом Новоросія». Його наступник – заступник голови уряду РФ Дмитрий Козак

Кремль змінив куратора проекту «Новороcсія». Про це керівник «ІС» Дмитро Тимчук пише у Фейсбук.

«На тлі «кадрової кризи» (а точніше чисток) у «ЛНР-ДНР» підтверджується інформація про відсторонення Владислава Суркова від кураторства «проектом Новороссія». Його наступник – заступник голови уряду РФ Дмітрій Козак», – пише він. За словами Тимчука, зміна кремлівського куратора терористичних організацій на Донбасі дає ключ до розуміння перспектив «Новороссії» такими, як їх бачить Путін.

«Козак – птах дещо іншого польоту. Маючи за плечима службу в ГРУ, він перекувався в юристи, ставши довіреною особою Путіна, взявся за адміністративну реформу та реформу місцевого самоврядування в РФ. Він продемонстрував високу ефективність у ролі глави «особливої федеральної місії на Північному Кавказі», будучи одночасно представником Президента РФ у Південному федеральному окрузі (2004-2007 рр.). Тоді Козаку, головним завданням якого була боротьба з будь-якими натяками на «тероризм і сепаратизм» в регіоні, вдалося вибудувати досить ефективну систему взаємодії між правоохоронцями та місцевою владою», – пише Тимчук.

Він стверджує, що Москва ставить завданням створити на окупованій території «повноцінне» квазідержавне формування, яке тісно «працювало» би з Москвою. «Чи вдасться це Козаку, чи ні – для нас на даний момент неважливо. Важливо те, що проект «Новоросія» Путіним явно не закритий. Він лише переформатується і саме під «особливий статус» Донбасу», – стверджує Дмитро Тимчук.

Раніше екс-лідер бойовиків «ДНР», який втік в РФ, Ігор (Стрєлков) Гіркін заявляв, що проект «Новороссія» закрили остаточно, а українська армія без російської підтримки здатна знищити збройні сили бойовиків на Донбасі за три дні.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ