kaliforniya
Каліфорнійці вважають себе окремою нацією

Прихильники незалежності штату Каліфорнія звернулися до місцевої прокуратури з пропозицією про проведення референдуму щодо виходу зі складу США. Про це пише Los Angeles Times.

Як повідомив лідер громадської організації Yes California Маркус Руїс Еванс, його група збиралася виступити з відповідною пропозицією після президентських виборів, але обрання республіканця Дональда Трампа прискорило процес.

«Ми робимо це зараз через підвищену увагу», – акцентував Еванс.

Він також додав, що вже 13 тисяч людей зголосилися збирати підписи за незалежність Каліфорнії. На думку активістів, каліфорнійці в культурному плані відрізняються від решти частини США та є окремою нацією.

У Каліфорнії живуть 40 мільйонів осіб. Штат є найбільшим за кількістю населення в США, а також займає перше місце за ВВП серед штатів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, після оголошення результатів виборів, на яких перемогу здобув республіканець Дональд Трамп, в США набула популярності нова ідея, яку охрестили Calexit. Її суть полягає у відділенні Каліфорнії, яка проголосувала за представницю Демократичної партії Гілларі Клінтон, від решти території Америки.

«Для деяких людей у Каліфорнії та інших західних штатах, які голосували за Гілларі Клінтон, майбутні кроки зрозумілі: скоротити свої втрати і продовжити рух без решти країни», – повідомляло видання USA Today.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ