Сирія, війна
Канадський прем’єр заявив про завершення військової операції проти ІДІЛ у складі коаліції

Канада завершить участь у військовій операції проти терористичного угрупування «Ісламська держава» на Близькому Сході. Про це заявив лідер Ліберальної партії й тимчасовий виконувач обов’язків Прем’єр-міністра Канади Джастін Трюдо, пише ТАСС.

У ході передвиборної кампанії Трюдо неодноразово заявляв, що в разі перемоги лібералів на виборах він виведе військовий контингент Канади з Близького Сходу, який задіяний у бомбардуваннях бойовиків ІД в Сирії та Іраку. Трюдо повідомив, що обговорив це питання в телефонній розмові з Президентом США Бараком Обамою, який зателефонував, щоби привітати лідера партії лібералів з перемогою. «Я підтвердив, що ми як і раніше будемо грати свою роль у боротьбі з ІД. Але Обама розуміє, що я вже раніше зробив заяви про завершення військової місії», – сказав канадський політик.

Нагадаємо, ВПС США почали  бомбити об’єкти і місця дислокації ІД в Іраку і Сирії з минулого року. В Іраку разом з американською авіацією в бойових діях беруть участь літаки Австралії, Великобританії, Йорданії, Канади, Нідерландів і Франції, у Сирії – Австралії, Бахрейну, Йорданії, Канади, Об’єднаних Арабських Еміратів, Саудівської Аравії, Туреччини та Франції.

На боці ІД воюють бойовики з 80 країн світу, зокрема Росії, Франції, Великої Британії, Німеччини, Марокко, Саудівської Аравії, США, Канади. За даними ЦРУ, чисельність іноземних найманців в угрупованні досягла 31,5 тисячі осіб.

Канадська місія щодо боротьби з ІД у складі коаліції почалася в жовтні 2014 року. Наприкінці березня поточного року парламент Канади проголосував за продовження участі країни в міжнародній операції, а також за підтримку союзників в Сирії. Таким чином, канадська місія в Іраку, яка спочатку була розрахована на півроку, буде продовжена до 12 місяців і завершиться в березні 2016 року.

Читайте: Путін руками своїх найманців убив 370 сирійців, зокрема 36 дітей

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ