Годинник
Фізичний Всесвіт подібний до кінокартини, де послідовність статичних кадрів створює ілюзію руху

Фізики з Університету Ватерлоо (Канада) висунули нову теорію, яка стверджує, що мінімально можливий у фізичному Всесвіті масштаб часу значно більший від планківського (приблизно 10 в мінус 43 ступені секунд), повідомляє The European Physical Journal C.

Існування такого масштабу змінює фундаментальні рівняння квантової механіки та уявлення про природу часу – автори наполягають на його дискретності і порівнюють з кристалом.

Учений Мір Файзал і його співавтори заявляють, що корекція мінімального масштабу часу змушує перебудувати базові рівняння квантової механіки і саме визначення часу.

Щоби перевірити цю теорію, вчені планують виміряти швидкість спонтанного випромінювання атома водню. Модифіковані рівняння дають відмінний від існуючих показник. Аналогічні зміни можна спостерігати зі швидкістю розпаду частинок і нестабільних атомних ядер.

Зі слів Фейзела, фізичний Всесвіт подібний до кінокартини, де послідовність статичних кадрів створює ілюзію руху. Якщо серйозно прийняти цю точку зору, то наше сприйняття реальності в дусі безперервного руху є ілюзією, яку формує дискретна математична структура. Науковець наголошує, що нова теорія вказує на платонічну природу реальності.

Нагадаємо, уявний час – поняття в квантовій механіці, яке візуалізується за допомогою осі, перпендикулярної до осі звичайного часу, що йде від минулого до сьогодення. Геніальний фізик Стівен Хокінґ вважає, що уявний час, можливо, є істинним, тому що більше підходить для опису законів Всесвіту, а «справжній» час – лише наших суб’єктивних уявлень.

Читайте: Тривалість доби щодня збільшується на 5 мілісекунд – геофізики

БЕЗ КОМЕНТАРІВ