Операція
Екстремальна операція

Група канадських лікарів на борту науково-дослідного літака в спеціально створених умовах невагомості провела операцію на моделі людського тіла. Експеримент організували, щоби підготуватися до можливої надзвичайної ситуації на орбіті, повідомляє видання Gizmag.

При нульовій гравітації хірургічне втручання ускладнене тим, що пацієнта необхідно прив’язувати до столу, внутрішні органи легко зміщуються, а поведінка крові стає абсолютно некерованою.

«Пацієнтом» був спеціальний жилет Cut Suit, виготовлений американською компанією Strategic Operations, яка виробляє надреалістичні симулятори силових операцій. Зазвичай Cut Suit наповнюють внутрішніми органами і штучною кров’ю, а потім надягають на актора, який симулює больові відчуття, військовий хірург відпрацьовує навички операцій в умовах бойових дій.

Однак у новому експерименті місце актора зайняв комп’ютер та набір датчиків, що фіксують рівень земного тяжіння. В стані невагомості в Cut Suit вмикалися спеціальні насоси і створювався кровотік. Коли сила гравітації поверталася в норму, операція припинялася до наступного сеансу невагомості.

Система вела моніторинг крововтрат «пацієнта» та фізіологічного стану хірургів. Лікарі також випробували нову піну, покликану зупиняти кровотечу.

Читайте: Лікарі вперше трансплантували мертве серце

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ