Miting-za-pereschet-golosov-v-K
Активісти мережі «ОПОРА» фіксують у Кривому Розі випадки порушення встановлених законом щодо ведення передвиборної агітації правил

Виборча кампанія у Кривому Розі вступила у завершальну фазу. Протягом останнього тижня перед днем голосування більшість кандидатів ведуть активну політичну агітацію, частина – порушуючи вимоги законодавства та принцип рівних можливостей.  Про це інформують експерти моніторингової місії громадянської мережі «ОПОРА».

За даними «ОПОРИ», на фінальному етапі виборчої кампанії активність у агітації виявляли 11 кандидатів на посаду міського голови.

Активісти продовжували фіксувати випадки порушеньправил ведення передвиборчої агітації.

Йдеться, зокрема, про політичну рекламу Юрія Вілкула на таксі. А такж про розміщення у неналежних місцях наліпок, стилізованих під передвиборчу кампанію Миколи Колесника. «ОПОРА» також зафіксувала поширення агітаційних матеріалів із ознаками чорного піару та недостовірними відомостями, оприлюднення в ЗМІ результатів опитувань громадської думки із порушеннями закону та участь в агітації місцевих посадових осіб.

Важливим чинником кампанії є місцева програма із надання громадянам одноразової грошової допомоги у розмірі 500 грн, яка додає рейтингу чинному міському голові та кандидату екс-регіоналу Юрію Вілкулу.

«Юрій Вілкул продовжує користуватися фактичними перевагами у виборчому процесі, пов’язаними із відсутністю чіткого розмежування між його посадовою та передвиборчою активністю», – зазначив аналітик громадянської мережі Олександр Клюжев.

Щодо оприлюднення інформації про фінансування передвиборної агітації, то рахунки виборчих фондів відкрили 10 із 15 кандидатів на посаду міського голови.

Загальний розмір виборчих фондів кандидатів, які вчасно подали проміжні фінансові звіти, становить 1 млн 992 тис. 456 грн.

Найбільше коштів надійшло до виборчого фонду Юрія Вілкула, найменше – до фонду Олега Бойченка.

Як відомо, за посаду міського голови Кривого Рогу змагаються 15 кандидатів: п’ять – від партій і 10 самовисуванців.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, чинний мер Юрій Вілкул, який на минулих виборах був висуванцем «Опозиційного блоку», тепер балотується шляхом самовисування. Комітет виборців України заявляв, що Вілкул підкуповує виборців, надаючи мешканцям матеріальну допомогу.

Нагадаємо, вибори мера у Кривому Розі призначені на 27 березня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ