капелани
Капелани віднині служитимуть в ЗСУ на постійній основі

РНБОУ підготувала законопроект про капеланське служіння в українській армії. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, передає УНІАН.

Зокрема, він зазначив, що разом з відродженням Збройних сил України, відроджується і капеланське служіння. Турчинов розповів, що на першому етапі капеланське служіння мало суто волонтерський формат реалізації цього завдання. «Ця задача для армії принципово є важливою, тому що крім сучасної зброї, крім сучасної військової техніки, армію треба будувати і на потужному духовному фундаменті, яким є святе слово, яким є Біблія», – сказав секретар РНБОУ.

На його переконання, в тих військових частинах, де працюють капелани, завжди краща і дисципліна, і завжди кращі військові досягнення. «І саме тому, сьогодні ми ставимо завдання і перед Міністерством оборони, і перед командуванням Національної гвардії, переводити з волонтерського формату на професійний формат капеланське служіння», – розповів секретар РНБО.

Турчинов поінформував, що на даний момент близько 200 капеланів постійно працюють в українських військах. Він пояснив, що у законі буде визначено, що капелан матиме офіцерське звання Збройних сил або Нацгвардії, матиме специфічну зброю. «Його зброя – це святе слово. Його зброя – це душпастирська робота, яку він повинен проводити у Збройних силах або в інших військових формуваннях», – сказав Турчинов. Також він розповів, що разом з військовим керівництвом розглядається питання щодо створення спеціального факультету у військових навчальних закладах, який би готував капеланів.

Нагадаємо, 21 вересня у Києві в кінотеатрі «Україна» відбувся прем’єрний показ документального фільму «Капелани» режисера Валентина Дігтяренка. Презентацію фільму відвідали представники духовенства, громадські діячі, діячі культури, волонтери, військові, які повернулись із зони АТО.

Стрічка «Капелани» – це спроба побачити війну в Україні очима чотирьох священиків, військових капеланів, які несуть службу в зоні проведення АТО. Головними героями фільму стали отці Андрій Зелінський, Іван Ісаєвич, Ігор Федоришин та Любомир Яворський. В основу сюжету фільму покладено наймасштабніше військове паломництво, яке щороку відбувається у французькому містечку Люрд. Тисячі солдатів з часів Другої Світової війни збираються, аби разом молитися за загиблих побратимів та перепросити один одного за усі військові конфлікти. Цього року в українській делегації до заходу долучилися молоді хлопці, які пройшли війну на Донбасі, та капелани, які побували на передовій у зоні АТО.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ