Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Чому Путін так вперто штовхає будь-які «потоки» в обхід України – всупереч економічній логіці, з величезними безглуздими витратами, багаторазовими публічними ляпасами на цій ниві від більшості європейських країн?

Довгий час мені здавалося, що справа лише у великодержавних понтах і бажанні будь-яким способом принизити українців. Але це, ймовірно, не головна причина.

Думаю, сьогодні у чекістів є чітке розуміння, що рано чи пізно міжнародні суди винесуть за українськими позовами рішення проти Росії на десятки і сотні мільярдів (вердикт Стокгольмського арбітражу щодо транзиту прозвучить вже навесні). І все упреться у виконання цих рішень. Згадайте, акціонерам ЮКОСа вже присудили понад 50 мільярдів, які Чекістан платити не збирається, а примусово виходить стягнути вкрай незначні суми.

Сам факт проходження через українську територію головної російської газової труби спрощує для України цю проблему в багато разів. Тож, одним із головних завдань української дипломатії стає запобігання будь-яким спробам будувати обхідні газопроводи, а розвідка повинна відстежувати і оприлюднювати неминучу в умовах чекістського ведення справ корупцію європейських чиновників, які ухвалюють відповідні рішення.

Джерело: Карл Волох

БЕЗ КОМЕНТАРІВ