Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Не знаю, чи є у вас відповідь на запитання, чому Захід так по-різному поставився у вересні 39-го до двох учасників агресії проти Польщі та початку Другої світової: Німеччині оголосили війну, а на «витівки» більшовиків просто закрили очі, а за неповних два роки стали їхніми офіційними союзниками. Для мене ця шарада довго була нерозв’язаною.

«А як же расові закони, відверто реваншистська риторика, експансіоністська зовнішня політика, плани зі знищення цілих націй – хіба це не робить нацистів символом всесвітнього зла?», – запитаєте ви.

Відповім. Поруч з класовою теорією (і вже реалізованою її терористичною практикою), діяльністю з розпалювання «світової революції», Голодомором, ГУЛАГом тощо всі нацистські хитрощі того часу виглядали досить невинно. Тим більше, що нюрнберзькі закони ще не запровадили, планів фізичного знищення одних народів і тотального поневолення інших ніхто й уявити не міг.

Так в чому ж причина такого благовоління демократичних держав Заходу до більшовицьких варварів?

Беруся припустити, що воно абсолютно прагматичне. Війну Німеччині після її нападу на Польщу Велика Британія та Франція змушені були оголосити відповідно до своїх зобов’язань. А ось додати до числа своїх ворогів ще й СРСР – означало своїми руками загнати двох диктаторів в обійми один одного. І тоді два тоталітарних монстри з найбільшими арміями світу ставали «братами мимоволі», а російські ресурси в поєднанні з німецькими технологіями та військовою майстерністю перетворювали їх на абсолютно нездоланну силу.

Тому в Черчілля і Даладьє не залишалося варіантів – вони змушені були закривати очі на той факт, що Сталін в більшості випадків не відрізнявся від свого німецького візаві, а місцями й міг переплюнути його в своїй еталонній аморальності та нелюдяності. Але так хоч частину Європи вдалося врятувати.

Кожен здатен зробити з цієї історії свої власні висновки. Я ж хотів би звернути вашу увагу на те, на скільки нелінійною є мораль в політиці і як небезпечно намагатися нав’язати цю лінійність. Тож, помітивши ситуацію зі зрадою, перш ніж затрубити про це, задумайтеся, чи вся це картина або лише її фрагмент і чи не вимагає вона іншого осмислення.

Мені справедливо вказали, що нюрнберзькі закони були ухвалені ще в 35-му році. Але зміни в них, які передбачали фізичне знищення євреїв, оформилися лише до 41-го року. А я мав на увазі саме це.

Джерело: Карл Волох

БЕЗ КОМЕНТАРІВ