Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Всі так звикли до приказки «ворог мого ворога – мій друг», що перестали реально замислюватися над її змістом. Насправді це вірно далеко не завжди. Згадайте хоч натовп бородатих фанатиків, які воюють проти Асада в Сирії. Ви реально готові вважати їх друзями?

Саме тому мене дещо дивує ентузіазм коментаторів українського Фейсбуку, що кинулися відстоювати честь турецького султана в його суперечці з лисим царем. От би вам, робята, свого президента іноді так підтримувати – чи він вам менше «друг», ніж лицемірний османський автократ? І яку саме його «честь» ви захищаєте – ігри хворого східного еґо? Як на мене, то саме ці через силу дані вибачення (висловлений жаль) – найкраще підтвердження, що Ердоґан – керівник більш-менш цивілізованої країни, а не дикун, який застряг в Середньовіччі.

Отже. Росіяни нахабно і за звичкою безпардонно вторгалися в турецький повітряний простір (без загрози безпеці другої сторони). Турки збили один з їхніх літаків. Росія ввела санкції, що виявилися дуже болючими для деяких галузей турецької економіки. Після чого почалися переговори про врегулювання конфлікту, що включали як обов’язкову умову особисте вибачення Ердоґана.

В Ізраїлі є приказка «не будь правим – будь розумним». Для тих, хто помилково вважає, що він має якесь відношення до інтелекту, поясню: мова йде про те, щоби не керуватися в конфліктах емоціями (зокрема, враженою гордістю), але тільки раціональністю. І в даній конкретній ситуації Ердоґан повівся як відповідальний сучасний керівник, який вважав за краще інтереси турецького бізнесу своїм особистим понтам. Називайте його слова, як хочете, хоч вибаченнями, хоч жалем, але вкупі із запевненнями, що Туреччина готова зробити все для нормалізації відносин і виплатить компенсацію за збитий літак (це заявив прем’єр-міністр), мова йде саме про те, чого Росія від них вимагала. Тож, дитячий сад під назвою «наш «Ердоґан НЕ схилився під тиском їхнього Путіна» варто припинити.

П.С. Я навмисне не аналізував тут інший бік конфлікту, бо ціну плешфюреру та його Чекістану ми всі добре знаємо і нічого нового нам ця історія не додала.

Джерело: Карл Волох

БЕЗ КОМЕНТАРІВ