Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Не знаю вже, тішить вас чи дратує моє властивість у всьому знаходити позитивні сторони (шукати на гімні сметану), але «їх є у мене» і цього раз.

Перше. Не сталося того, чого я тривалий час дуже боявся — тихої узурпації влади через перетворення Банкової на єдиний центр ухвалення рішень (що мало корелює з Конституцією).

Президент, який півтора року відчайдушно збивав заради цього Арсенія Яценюка, перебуває сьогодні (у зв’язку зі структурою коаліції) в значно більшій залежності від «Народного фронту», ніж раніше. З відставкою Арсенія вразливість команди НФ сильно зменшилася — а ось вплив, здається, лише зросте.

Йому (президенту) навіть доводиться запустити їх у святая святих — Генпрокуратуру, чого раніше й уявити собі було складно.

Друге. Володимир Гройсман ясно продемонстрував, що, всупереч поширеній думці, нічиїм пуделем він не є. І я не думаю, що причина конфлікту була в персоналіях, точніше, спробі Банкової провести побільше «своїх».

Він просто чітко розуміє, за яку безнадійну справу зараз береться. І йому не потрібні на ключових посадах в Кабміні «смотрящі», орієнтовані лише на вказівки з Банкової, а не на результат роботи уряду.

Сподіваюся, в його домовленостях з Петром Порошенком також є «неписані» пункти (назвемо їх «карт-бланшем»). Інакше вся ця затія погано (і дуже скоро) скінчиться.

Третє. Готовність багатьох високопоставлених чиновників відмовитися від кабмінівських постів доводить, що йдуть туди не заради доступу до грошових потоків (у гіршому випадку — не лише заради цього).

Це, погодьтеся, вселяє певний оптимізм. Ну, й багато чого говорить про зміну якості влади, а також ступеня впливу суспільства на процес —  навіть якщо саме суспільство цього поки що й не помічає.

P.S. Дістали мене конспірологи, здатні розгледіти змову навіть на дні власного унітазу! І якби ж то вибудовували версії малоймовірні й бездоказові, але красиві та логічні. А то вигадують нісенітниці, аби лише помиями когось облити.

Беремо широко обговорюваний виплеск параної на тему «Порох тривалу прем’єріаду сам влаштував, щоби показати свою, нібито, демократичність».

Автори цієї версії не розуміють, наскільки ця комбінація чужа самій натурі Порошенка — самозакоханого і автократичного, що не терпить мінімальних зазіхань на свій авторитет і не допускає в принципі, що хтось всередині країни здатний вести з ним діалог на рівних.

Так ось, із коаліціади з прем’єріадою у виграші виходять лише Яценюк і Гройсман. А президент виглядає найслабкішим за весь період свого правління. І є підстави вважати, що це не кінець.

То навіщо би він вирішив стріляти собі в ногу?

Нічна прем'єріада Володимира Гройсмана. Малюнок київського карикатуриста Олег Смаля
Нічна прем’єріада Володимира Гройсмана. Малюнок київського карикатуриста Олег Смаля

БЕЗ КОМЕНТАРІВ