Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Новина про те, що гроші, вкрадені фігурантами списку Магнітського, виявилися в результаті на рахунках Сергія Ролдуґіна (читай — Володимира Путіна), принесла мені чимале задоволення.

Причина проста: підтвердилася неспростовними фактами версія, яку я озвучував багаторазово від самого початку тієї трагічної історії про розкрадання чверті мільярда (в доларах) російських бюджетних грошей. І подальшого вбивства в слідчому ізоляторі аудитора Сергія Магнітського, який викрив шахраїв. Висновок, до якого я тоді прийшов, був однозначний: ті гроші могли бути викрадені лише за дорученням Путіна.

Сергій Магнітський помер у СІЗО
Сергій Магнітський помер у СІЗО

Щоб зрозуміти це, не обов’язково бути Шерлоком Холмсом — досить знати механізм функціонування клептократичних держав, подібних до путінського Чекістану або України Януковича. Базовий принцип там — «красти по чину».

Практично це означає, що начальник ЖЕКу може вкрасти з бюджету своєї контори, міністр — з бюджету міністерства, А з держбюджету, куди і надійшли податки фірм Браудера, які згодом викрали, може відкрито красти лише одна людина, чию щурячу мордочку вдячні росіяни щодня благоговійно спостерігають з ящика.

Саме припущення про те, що якийсь ментовський слідчий-підполковник у змові з начальницею районної податкової і рядовим суддею могли провернути таку схему, ображає до глибини душі будь-яку людину, знайому з тим, як влаштовані клептократичні режими.

І нарешті ми почули ім’я «кінцевого» бенефіціара — Ролдуґіна, одного з путінських гаманців. Цікаво, коли американські парламентарії або адміністрація нарешті доповнять оригінальний список Магнітського обома цими прізвищами?

 Ролдугін Путін

БЕЗ КОМЕНТАРІВ