Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Мене дуже дратують висловлювання багатьох занадто революційних коментаторів, які стверджують, що в країні нічого не змінилося і керівництво краде так само, як і за часів Януковича, а то й гірше.

Бісить тому, що це фактично не так. Не буду гадати, чи хотіла б постмайданна влада так відкрито і цинічно красти, але явно бачу, що вона слабкіша, ніж у часи Януковича, а суспільство незрівнянно сильніше і нетерпиміше.

Іншими словами, навіть якби вони захотіли це повторити, не змогли б. Тобто, ситуація з вишками Бойка, централізованою системою «обналу» імені Саші Стоматолога, об’ємна контрабанда нафтопродуктів імені Курченка зараз практично неможливі.

Тобто корупції все ще дуже багато, але вона менш масштабна, більш прихована і не має жодних ознак централізованності. Вище ж керівництво країни від будь-яких таких схем показово тримається подалі.

Не стверджую, що вони про такі речі не знають або не є якоюсь мірою бенефіціарами, але вже точно безпосередньо не світяться, а значить, можливостей використовувати їх імена незрівнянно менше. До того ж, політики моментально здають назад, якщо деякі схеми стають надбанням громадськості.

Шкода, я не завжди можу ділитися з вами даними, які отримую конфіденційно, зокрема, від друзів-міністрів, керівників держкомпаній або високопоставлених політиків. Але я глибоко переконаний, що корупції стало набагато менше.

Ні, ситуацію ми поки докорінно не переломили і темп цієї роботи у галузях різниться кардинально. Але тренд абсолютно позитивний. І це не «я думаю», а «я знаю» – на відміну від багатьох горлопанів.

Джерело: Карл Волох

БЕЗ КОМЕНТАРІВ