Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Якщо пам’ятаєте, в 1990-х, одразу після приватизації підприємства нерідко починали скуповувати його акцій у членів трудового колективу.

Як правило, перші продавці були щасливі отримати бодай щось за безпонтовий папірець. Наступні, виявивши наполегливий інтерес покупців, ціну піднімали. Найжадібніші до піку оборудки починали дуріти від багатства, що звалювалося на них із неба. І заламували щось зовсім уже несусвітнє.

Нещодавнім радянським трударям було невтямки, що покупцям зовсім не потрібні 100 відсотків, достатньо 50 + 1 акція — і вони брали підприємство під цілковитий контроль. Після чого проводилася додаткова емісія — і непродані акції їхніх власників перетворювалися на пил. А з ними і надії на солодке життя.

Як ви вже зрозуміли, згадав я про це в зв’язку з формуванням коаліції. Ми з вами можемо як завгодно ставитися до її головних політичних сил. Але абсолютно точно відомо, що ні з Юлею, ні з Ляшком вони узами католицького шлюбу не пов’язані. І можуть перевіряти будь-які варіанти.

А якщо дехто за свою золоту акцію починає заламувати десять номіналів — то має бути готовий, що рівноцінний за значенням пакет скуплять частинами «на стороні». Що, схоже, і відбувається.

Хоча, якби справа залежала від мене, я би Олега Ляшка в коаліцію взяв — навіть ціною спікерського крісла. По-перше, «радикали» за всієї своєї проблемної риторики добре голосують за реформи. По-друге, з Ляшком точно у Верховній Раді було би веселіше, ніж із Андрієм Парубієм — і депутатам, і телеглядачам.

Але, на щастя, рішення приймати не мені.

Олег Ляшко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ