Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Судячи з коментарів, багато тих, хто прочитав сьогодні інтерв’ю з Віктором Трепаком в ДТ, поморщилися: якщо це публікує Мостова, значить, мочать Порошенка. Ну, що ж, частково така оцінка заслужена: не можна шановному колись виданню настільки загрузнути в зрадофільстві та вирішенні тактичних завдань афілійованої політсили і не заплатити за це репутаційними витратами.

Але все ж таки не потрібно перебільшувати: «Дзеркало Тижня» – це не «Красная Звєзда» і не «Комсомольская правда». Та й матеріали, які Трепак передав в НАБУ, стосуються корупції в минулій владі, а не в нинішній (зараз її набагато менше, і вона не настільки безсоромна і неприкрита).

Звичайно, чималі проблеми владі це створить. Матеріали яскраво демонструють, як попередні порошенківські генпрокурори провалювали і продавали справи про узурпацію влади, гігантські розкрадання і зрадництво, руйнування армії та спецслужб. Доведеться заново вирішувати, що робити з частиною конституційних суддів, співробітників ЦВК і, головне, впливовими бонзами з Опоблоку і деякими олігархами. В АП ці проблеми розв’язали поки комфортно-компромісно, виходячи з міркувань суто тактичних, упустивши при цьому, що стратегічно це здатне обнулити авторитет влади взагалі (що в чималій мірі вже відбулося).

Багато хто в громадянському суспільстві пов’язують таку поблажливість до політичних противників з тим, що минулі й нинішні можновладці, включаючи президента, «однієї крові» з януковичами. Спілкуючись багато з політиками, вважаю, що це правильно лише частково, причому, не головне. У нинішньому керівництві чимало людей щиро ненавидять і саму владу регіоналів, і принципи, на яких вона ґрунтувалася, але … Велика частина економіки, медіа, судової системи, як і раніше, контролюється регіоналами. Та й в парламенті без них часом нікуди.

У четвер зустрічався з одним з керівників фракції БПП. Заговорили про потужну і радикальну судову реформу, підготовлену АП спільно з РПР та іншими експертами для швидкого (на наступному тижні) голосування в парламенті.

«Головне питання зараз, – сказав мій співрозмовник, – це голосування «Самопомочі» – адже нам потрібні для цієї реформи 300 голосів, щоби внести зміни до Конституції в частині судоустрою. З одного боку, Сироїд сама брала участь в підготовці законопроекту, та й зараз вичитує з Філатовим кожну літеру. З іншого – вони (фракція СП) в будь-який момент можуть знайти привід не голосувати, як неодноразово вже траплялося. «Батьківщина» голосів не дасть точно – для них зараз «чим гірше, тим краще». Доведеться мені бігти до регіоналів і просити підтримки, а ви потім будете нас дерти за «договорняки», які в такій ситуації неминучі».

Загалом, все, як бачимо, не просто. Але все ж, ми зобов’язані в питанні юстиції (тобто, справедливості) вивести владу із зони комфорту і компромісів. Думаю, матеріали Трепака – прекрасний привід для цього. Заодно перевіримо, чого варті хвалена НАБУ і оновлена ГПУ.

Джерело: Карл Волох

БЕЗ КОМЕНТАРІВ