Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Учора директор департаменту з питань люстрації Таня Козаченко опублікувала на сайті Мін’юсту повний реєстр працівників прокуратури, які підпадають під дію закону про очищення влади.

Не тому, що за їхнє звільнення ще доведеться воювати (переважну більшість люстрували або вони самі пішли заздалегідь). А лише для того, щоби полегшити пошук тих —  хто зачаївся на новій посаді.

До речі, київський прокурор Олег Валендюк, який отримав найвищу індульгенцію і безмежне за нахабством рішення суду, там теж є. Як і одеський прокурор-іменинник Микола Стоянов. І цих ще належить виштовхати з прокуратури втришиї.

Утім, я не про це. Весь список прокурорів, що підпадають під дію закону, це 402 особи. Причому, це не «слідаки», а вище начальство. З 18 тисяч працівників. І ось цим нам докоряють, стверджуючи — що ми своїм законом позбавили систему професіоналів? Хоча в чому вони — професіонали, крім хабарів і фабрикації замовних справ?

Про те, яких високих профі позбавили ми країну своєї люстрацією, мені довелося згадати вчора ще раз.

Директор Національного космічного агентства Юрій Алексеєв із Леонідом Кучмою
Директор Національного космічного агентства Юрій Алексеєв із Леонідом Кучмою

Пам’ятаю, в першу хвилю люстрації в листопаді 2014 року під звільнення потрапив академік Юрій Алексєєв — директор «Укркосмосу». За нього тоді голосно та із запалом заступилися головні борці за українську науку й оборону — «Перший канал» РФ, «Інтер», журналіст Вячеслав Піховшек та інші небайдужі патріоти України.

Складалося враження, що втративши будь-яку обережність, ФСБ йде ва-банк — намагаючись утримати на стратегічній посаді свого аґента.

А вчора я раптом вичитав у блозі Юлі Ковалів — в.о. міністра економічного розвитку й торгівлі — що «Укркосмос» лише в 2014 році зазнав збитків на два з хвостиком мільярди гривень.

Тож за звільнення шановного Героя України і академіка, друзі, нам належить видати медалі. Або хоча би грошову премію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ