Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Днями Миколянич пригрозив поверненням до України. Мережа на це бадьоро відгукнулася глузуванням і погрозами стерти його в порошок.

А справді — чому би йому не повернутися? Може, хтось бачив кримінальні вироки проти «потужного старця» Миколи Азарова? Ні? А конфіскації майна? Теж немає?

Тоді чого йому боятися?

Законодавство про заочне засудження цілком дозволяє встановити вину та визначити покарання і без його присутності в Україні. А судів як не було, так і немає. Чи хтось думає, що товариш маркшейдер приїде і завалить слідчих Генпрокуратури власноручними зізнаннями? Поспішаю вас розчарувати — навряд. То що ж зміниться в цьому сенсі від приїзду Миколянича?

Розумієте, якщо в країні за минулого режиму всі 60 тисяч працівників Мінздоху, не криючись, займалися крадіжками з казни, організувавши централізовані системи оброку, обналу та контрабасу — і досі це не втілилося у вирок; якщо Віктор Татьков та Артур Ємельянов, що влаштували на очах у всього українського бізнесу вертикально інтегровану систему збору хабарів у господарських судах країни (за будь-які їхні рішення) досі не сидять; якщо «паралельна прокуратура» Артема Пшонки навіть не розслідується, а судді, які здійснили конституційний переворот в країні, продовжують залишатися на своїх місцях — чого, поясніть мені, потрібно боятися Азарову, Олександру Клименку, Сергію Арбузову та іншим покидькам?

Ну, Януковичу, між іншим, ще спробують сяк-так пред’явити вбивства на Майдані (якщо слідство в принципі спроможне довести до розуму таку непросту справу, а суддів не куплять). Але це варіант абсолютно малореальний. Бо Путін його (Янека) ніколи живим не відпустить. Щоби не розповів, як його росіяни викрали з України чи як не дозволили виконати угоду з опозицією — і багато іншого.

Теоретично якась небезпека з боку закону в зв’язку з розгоном Майдану може загрожувати і Віталію Захарченку. Решта втікачів ризикують, максимум, походити деякий час у браслетах за прикладом Олександра Єфремова. Але потім все стане на свої місця. Ще й у владу повернуться — грошей без ліку, електоральну підтримку куплять, медіаресурс необмежений. А люстраційний закон, що стоїть між ними і владою, спеціально на замовлення звалить чудовий Конституційний суд.

Тож не збиткуйтеся над Миколяничем, який каже про плани повернутися до України. За нинішніх Генпрокуратури та судів ще побачимо, хто сміятиметься останнім.

Азаров Янукович

БЕЗ КОМЕНТАРІВ