Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

І не кажіть, що я вас не попереджав.

10 березня (через два тижні) закінчиться передбачений латвійським законодавством термін, після якого тамтешній суд спише в дохід держави (не нашої, звісно) вкрадені в Україні 80,5 мільйона доларів, які доблесні українські правоохрєнітелі так і не спромоглися переарештувати. Всупереч майже благанням європейських колег — заявити права бодай на частину цих коштів.

Утім, самі ці десятки мільйонів Сергія Арбузова і Юрія Іванющенка, виведені через канали Сергія Курченка, лише розмінний дріб’язок. Порівняно з мільярдами, які можна виявити — якщо запитати в установленому порядку в латишів інформацію про проводки через рахунки в цій та інших аналогічних кримінальних справах. Звідти ж нитки ведуть до багатьох європейських банків. А далі це має ефект снігової кулі.

Але Генпрокуратурі це, як ви розумієте, не потрібно, бо лише зіпсує їхній бізнес.

Так ось, якщо вже НАБУ брати собі багатомільярдні розслідування не хоче, ми підійдемо до них з іншого боку. Якщо за дні, котрі залишилися, в ГПУ нічого не зроблять  — після 10 березня я звернуся до НАБУ із заявою про зловживання вищих керівників Генпрокуратури при розслідуванні цієї справи і заподіяння багатомільйонних збитків державі (імовірно, Віктор Шокін, Юрій Столярчук, Віталій Касько).

Це буде найпростіша перевірка на вошивість новоствореного антикорупційного органу та його керівництва. Після цього можна буде зрозуміти, чи варто взагалі пов’язувати з ними якісь надії на очищення країни (поки не схоже, але — побачимо).

P.S. Дорогий Вікторе Миколайовичу! Знаю, що ви мене читаєте. Пам’ятаю, як запевняли — що, як порядна людина, яка виросла на Подолі (і при чому тут рвані калоші? — К.В.) проти мене справи не фальсифікуватимете. Повідомляю: тієї однієї, яку ви все ж не стрималися і таємно порушили, — мало. Я не заткну пельку.

Давайте ще, доки вплив залишився. Бо доведемо ситуацію до того, що й у Штатах не сховаєтеся.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ