Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Генпрокуратурі в ході розслідування злочинів банди Януковича знадобилися деякі мої напрацювання останніх років, і мене включили в слідчу групу. З цього приводу я був присутній тиждень тому на нараді у Луценка, суть якого переказувати, природно, не можу, але можу поділитися деякими особистими враженнями щодо тем, які багато хто зараз обговорює.

Так ось, ніякого особистісного конфлікту між Луценком і Горбатюком я не помітив. Спілкування було дуже діловим, коректним і доброзичливим (на мій недосвідчений погляд). Замісник з питань слідства Ю.В.Столярчук дійсно до нього (Горбатюка) чіплявся, але мені не здалося, що на Сергія це справляло враження.

З особистої розмови з Луценком за кілька днів до цього я виніс, що він, як і я, ставиться до Горбатюка з великою повагою, вважаючи його принциповим, професійним і дуже ґрунтовним слідчим. Але саме ця обґрунтованість і стала в даному випадку проблемою. Сергію потрібно для доведення справ до потрібного ступеня опрацювання набагато більше часу, ніж йому може дати його керівник. І якщо той вирішує забрати у Горбатюка частину справ і слідчих і передати іншим керівникам департаментів – нехай не таким сумлінним і ґрунтовним, але більш оперативним і швидким – то це його, керівника, відповідальність.

Я ніколи не працював слідчим або прокурором, тому не знаю, що б я робив на місці Горбатюка – можливо, вчинив би так само і намагався б доводити справи до досконалості, а може, й ні. Але ось мотиви Луценка можу собі уявити легко. Влада практично втратила легітимність через відсутність результатів слідства за злочинами режиму Януковича. І це питання не тайминґа вже, а екзистенціальне.

Цілком можливо, що за два роки результати цього розслідування на тлі загальної апатії та ненависті вже просто нікому не будуть потрібні. І затягнути ще на десятки місяців розслідування і передачу справи до суду – це розкіш, яку Луценко просто не може собі дозволити. Вважаю, він сподівається огріхи слідства, якщо такі знайдуться, перекрити адмінресурсом. Так ось, я вам зізнаюся: я діяв би так само. А бажаючим кинути в мене камінь нагадаю, що бувають ситуації, які не мають хороших рішень, коли вибирати доводиться між поганим і дуже поганим. І на дійсність це не впливає.

П.С. Сподіваюсь (в міру скромних сил) допомогти Горбатюку довести до розуму епізоди слідства щодо узурпації влади бандою втікачів.

П.П.С. Одразу ж відповідаю на майбутнє запитання: так, Луцик з Порохом мені за цей пост заплатили (обіцяли відписати Межигір’я після конфіскації, зараз торгуємося тільки щодо кількості страусів).

Джерело: Карл Волох

БЕЗ КОМЕНТАРІВ