Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Тут уже на тему «презумпції правоти поліцейського» цілі дослідження пишуть. А у мене стійке враження, що «експерти» взагалі не розуміють, про що йдеться. Давайте я спробую пояснити, як я її розумію і чому вважаю більшість противників базіками і демагогами.

Уявіть на секунду пішохідний перехід зі світлофором і абсолютно порожню від автомобілів дорогу. Скільки, на вашу думку, людей, будуть на тротуарі чекати на «зелений»? Все залежить від країни, чи не так? У Києві, за моїми спостереженнями, половина або менше. А в Німеччині? А в Сомалі або Пакистані?

Але ж мова тут йде саме про сприйняття цієї самої презумпції правоти представника держави, тільки я навмисне виніс за дужки фактор довіри до особистості поліцейського, підставивши замість нього прилад.

Так ось, наявність серед нас великої кількості гетьманів, впевнених, що вони мають право самі встановлювати для себе правила і самостійно вирішувати, що можуть переходити дорогу на «червоний» (їхати по зустрічній, не платити податків тощо), хоча закон тут однозначний – це чимала проблема. І розмови про «недовіру поліції» часто покликані прикрити пересічний егоїзм і низький рівень культури.

Питання тут у тому, в чому наші устремління – в порядку, особистій культурі, самодисципліні та процвітанні або анархії та лузерстві?

Джерело: Карл Волох

БЕЗ КОМЕНТАРІВ