Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Абсолютно нова деталь в приватній риториці керівників правоохоронних структур – ревнощі. «Ти уявляєш, я їх залучив до своєї розробки, над якою працювали купу часу, а вони на пресуху без мене вийшли і видали арешт за свій». «Ми купу часу розробляли кількох фігурантів, і один виявився не нашої підслідності. Так що, я їм подарувати все це повинен був?».

Недосвідчена людина, орієнтована на американські фільми, ймовірно, вважатиме, що все це в порядку речей. Але ще зовсім нещодавно нічого подібного в українських правоохоронців не спостерігалося. За гучні справи вони, звичайно, билися. Але більше для того, щоб отримати право самим їх розслідувати, а значить, і продати. Зараз же з’являються і протилежні приклади.

З острахом думаю про те, щоби не посипалося б все це в судах. Професійний рівень хороших адвокатів захисту (а серйозні корупціонери можуть собі дозволити кращих) набагато вищий, ніж сучасних прокурорів. Та й надліберальній КПК створено явно не для українського рівня правоохоронців.

Тож, про жодну справжню конкуренцію та рівноправність сторін у судах ми сьогодні мріяти поки не можемо (не впевнений навіть, що хочемо – особисто для мене на цьому етапі «посадка» корупціонерів важливіша за дотримання їхніх громадянських прав). А вироки дуже потрібні. Інакше слідчі втратять необхідний в їхній роботі кураж, перші ознаки якого ми зараз спостерігаємо. А вельможі повернуться красти у відкриту.

Джерело: Карл Волох

БЕЗ КОМЕНТАРІВ